Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak regulacji kierunku nadmuchu...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. renault megane I ph II

 

Mój problem polega na tym że bardzo kiepsko dmucha na przednią szybe.

Co wydaje mi się jest spowodowane nie działająca regulacja kierunku nawiewu.

Gdzie bym nie ustawił pokrętła to dmucha wszedzie tak samo z taką samą siłą.

 

Co może być przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz czy masz manuala czy climatronika?

W obu przypadkach niepoprawnie działająca regulacja nawiewu, w pierwszym przypadku linka, w drugim silniczki.

Jak dawno wymieniałeś filtr kabinowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykła klima i tam o ile się nie myle nie mam linek.

Oczywiście, że są. Zdejmij panel regulacji wentylacji i je zobaczysz. Jedna jest od ciepło/zimno, druga od kierunku nadmuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy

Nie cytuj całego posta skoro odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:)

 

Hm czyli ta część w której są kratki od nawiewów ???

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze podczepiam się pod dyskusje ale mam (trochę głupie) pytanie.

Jak ustawiam samo dmuchanie na szybę czy nogi to i tak mam nawiew na twarz. Nie wiem czy tak powinno być, bo w innych autach się z tym nie spotkalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam. Również chciałem wyrazić swoją opinię, bo wychodzi na to, że to nie jest usterka. Do tej pory posiadałem jedynie VAGi, a tam zmiana kierunku nadmuchu działała niezależnie od tego, czy przednie kratki były otwarte, czy zamknięte. Tutaj myślałem, że nie ma nadmuchu nas szybę, bo na obrotach na "3" przełączałem kierunki nadmuchu sprawdzając nadmuch na szybę i strumień powietrza subiektywnie nie zmieniał się. Dopiero po przeczytaniu tego wątku sprawdziłem na zamkniętych kratkach i teraz różnica jest wyczuwalna (nie taka jednak jak w VAGach), ale jest. Wychodzi więc na to, że kierunek nawiewu w Megance ustawia się na stałe na szybę, a reguluje jedynie nawiewem na kratkach  przednich. Czy komuś to działa inaczej? (Megane 1 ph2).

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!