Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Forum wyłączone lub inny ip czy DNS


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie, w godzinach wieczornych, nie ma dostępu do forum, jak jest to data ostatniego wpisania z tydzień temu, i jest komunikat że moje ip nie zgadza z forum albo że moje dns jest inne niż zapisane na forum. I to dzieję na komputerze albo w smarfonie ale u operatora. I tak od 2 dni. Dziś rano pisało że forum zostało wyłączone bo coś nie zgadzało.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne zalogowanie powinno pomóc

Nie zawsze pomoże. Tu jest problem DNS-a dostawcy internetu, póki u niego nie zostanie odświeżony nowy adres IP forum to tak będzie.

Jedyna możliwość to ustawienie innego DNS-a we właściwościach sieci, czy jak to tam się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że w godzinach wieczornych korzystasz z innego usłogadawcy, a rano z innego i stąd problem.

Jeżeli widzicie informacje o błędnym IP, tzn. że trafiliście na kopie forum pozostawioną dla osób, które z różnych względów trafiają jeszcze na stary serwer. Proces propagacji nowego IP trwa zwykle 48h, więc jeśli trafiasz nadal na stare IP, tzn., że albo używane przez Ciebie DNS'y wyjątkowo długo się aktualizują, albo nie restartowałeś przeglądarki od kilku dni, a sam komputer jest jedynie hibernowany. Przeglądarki nie odpytują za każdym razem serwerów DNS o adres IP danej domeny. Sprawdzam logi starego serwera i tylko nieliczne osoby jeszcze tam trafiają + jakieś boty. Dzisiaj stare forum zostało wyłączone, został tylko komunikat.

 

W systemach windows można użyć komendy: ipconfig /flushdns w konsoli poleceń systemu Windows. Spowoduje to wyczyszczenie pamięci podręcznej.

Zawsze można zmienić domyślne serwery DNS na: 8.8.8.8 , następnie robimy restart sprzętu i patrzymy co się dzieje.

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 48h licząc od 4.00 rano w sobotę jest to całkowicie normalne i liczyłem się z tym, stąd komunikat. Oj była nocka zarwana :) Znaczna część serwerów DNS złapało nowe IP praktycznie w ciągu godziny lub dwóch. Wcześniej znacznie skróciłem TTL dla domeny megane.com.pl

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!