Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki ciśnienia w kołach


Rekomendowane odpowiedzi

LeonOP ciesz się, że nie masz ich zamontowanych i radzę ci nie zakładać ich, bo wszyscy, co je mają z chęcią by się ich pozbyli. :) Na początku fajny bajer, ale po kilku latach na pewno zaczną szwankować i będą wkurzać. A jeśli już naprawdę musisz je mieć to chyba tylko wystarczy zamontaować i aktywować CLIPem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinas_ Ty będziesz wiedział, wystarczą same czujniki? Chyba jeszcze powinna być antena itd?

Ja bardzo chętnie bym sobie coś takiego dołożył, super przydatny bajer przy 18" kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinas_ możesz mi bardziej przybliżyc co to ten wzbudnik zaworów i jak i co trzeba żeby wszytsko zadziałało :) MIII salonowa K4M listopad 2009 Dynamiqe

 

Dodano: 24 sty 2014 - 12:37

no ja mam w LII w podłodze pod autem na wysokości fotela kierowcy moduł/antena co zbiera sygnaly z kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to pewnie trzeba aktywować w liczniku wyświetlanie kół, ale tego pewnie clipem się nie da włączyć, mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeonOP ciesz się, że nie masz ich zamontowanych i radzę ci nie zakładać ich, bo wszyscy, co je mają z chęcią by się ich pozbyli.

Wiem, że nie wszystkim działają i z tego powodu wylewają swoje żale na forum. Jednak proszę Cię nie generalizuj - nie wszyscy. Ja się cieszę, że to je mam. Jak bym nie miał to bym sobie dołożył.

Dopóki nie masz, wydają się niepotrzebne. Jednak właśnie czujnik jako jedyny sygnalizował mi, że z koło schodzi mi powietrze co jakiś czas do 1,8bar. Patrząc na koło nie widać różnicy.

 

Ciekawe też, że większość osób do mnie przyjeżdża przyuczać nowy czujnik a nie dezaktywować system TPMS.

Edytowane przez TheOktik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezaktywować da sie na 100% ale czy aktywację idzie w III zrobic to nie pamietam, zawsze można w eepromie włączyć

 

Dodano: 24 sty 2014 - 13:34

Wiem, że nie wszystkim działają i z tego powodu wylewają swoje żale na forum. Jednak proszę Cię nie generalizuj - nie wszyscy. Ja się cieszę, że to je mam. Jak bym nie miał to bym sobie dołożył.

Dopóki nie masz, wydają się niepotrzebne. Jednak właśnie czujnik jako jedyny sygnalizował mi, że z koło schodzi mi powietrze co jakiś czas do 1,8bar. Patrząc na koło nie widać różnicy.

 

Ciekawe też, że większość osób do mnie przyjeżdża przyuczać nowy czujnik a nie dezaktywować system TPMS.

 

Ci ci narzekają to "gumiarz" ułamal czujnik i szkoda im 50 zł na drugi i 50 na dopisanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktywacje czujników da rade zrobić CLIP-em w liczniku. Już sobie na krótki okres włączyłem dla sprawdzenia, ale odrazu miałem błąd po włączeniu że mam sprawdzić czujniki. Tak jak Cinas pisał na schematach nie ma nigdzie anten nałożonych. Bardziej prawdopodobne że zbierają to czujniki ABS, niż anteny HF, bo te czujniki dużego zasięgu nie mają. Też kiedyś o tym myślałem aby dołożyć tą opcję, ale porzuciłem temat, bo nie wiem na 100% jakie moduły odpowiadają za odbiór sygnału z czujników. Jak jest więcej chętnych to można usiąść do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ZA, tylko na razie znalazłem czujniki za 120zł:

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-kola-laguna-scenic-megane-iii-i3913564928.html

opis aukcji:

"Oferuję używane , sprawne , samoaktywujące się czujniki ciśnienia powietrza w kole firmy CONTINENTAL o nr identyfikacyjnym S180052004 F i częstotliwości 433Mhz .

 

Stosowane do felg stalowych i aluminiowych .

Czujnik jest dedykowany do [podaję za katalogiem]:

Renault Megane III

Scenic III

Laguna III

Latidude

Zdjęcie przedstawia oferowany sensor .

Mam 3szt . Sprzedaję pojedyńczo .

Stan bardzo dobry.

Gwarancja rozruchowa.

Cena za 1szt.

Oferuję także nowe , kompletne zestawy naprawcze składające się z aluminiowego kominka , gumowej uszczelki , zaworka , podkładki , nakrętki mocującej do czujników ciśnienia powietrza w kole - model sensora przedstawiony na zdjęciu nr 2 w cenie 75zł/szt .

tel.602 723 941 e-mail [email protected]"

 

thumb_hosting_zdjec_1391517595__czujnik.jpg

 

i to w dodatku 3 sztuki, więc za mało. Chętnie bym to założył ze względu na niski profil opony, przy którym czasami nie widać, że jest mało powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to z opisu, że są "samoaktywujące" oznacza, że nie wymagają wzbudzacza?

Czyli włączamy opcję w uch i liczniku, czujniki samoaktywujące się na koła i to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!