Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Linka od ręcznego Megi 2 - urwana ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy spotkał sie juz ktoś z takim czymś jak na focie, linka 1 mi wypadła, jak ją zakładam to i tak wypada bo linka 2 jest za luźna, urwała sie czy gdzieś odczepiła ? fota jest zrobiona w kabinie koło lewarka, ile moze kosztować linka i wymiana ?

 

[ Dodano: 2008-01-15, 13:04 ]

aha i jeszcze mam pytania czy w tym aucie są dwie linki do recznego, czy one sie łączą w jedną ?

post-3123-1200392865_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To logiczne - jak jedna linka jest luzna to druga wyskakuje. Musisz wymienic ta zepsuta (albo sprawdzic, czy nie wyczepila sie przy zacisku), a najlepiej obie, zeby sie rowno zuzywaly (rozciagaly). Linki chodza po 60 zamienniki dobrej jakosci i 80 orginaly chyba (nie bardzo pamietam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80zł linki

80zł wymiana

działać działa ale nie do końca, musze wyczyścić zaciski od recznego przy tarczach bo prawy chodzi luźno a lewy juz nie i w kabinie przy lewarku końcówki linek nie sa takiej samej długości, wymiana linek bajecznie prosta, w warunkach domowych w jakieś 20min by sie to zrobiło jedną, a te linki kupiłem zamienniki, oryginalne 55zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mógłbyś opisać tą "prostą" wymianę linki ? Mam idealnie tą samą sytuację co Ty kiedyś (nawet ta sama linka jest za "długa") i chętnie bym wymienił to sam.

 

[ Dodano: 2010-04-24, 19:47 ]

Dzisiaj sprawdziłem i obie linki działają, czyli żadna nie pękła. Jednak jedna jest wyraźnie dłuższa i przy gwałtowniejszym zaciągnięciu dźwigni wypadają z zaczepów. Możliwe jest że tak się nagle wydłużyła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kanał na pewno będzie potrzebny, będzie lepsze dojście do linek. Ostatecznie można stanąć jedną stroną na jakimś wysokim krawężniku i próbować się wciskać pod auto ale IMHO to bez sensu.

Demontaż trzeba zacząć od wyjęcia konsoli środkowej, tej pomiędzy siedzeniami przednimi, żeby dostać się do wajchy hamulca ręcznego.

Potem to już powinno być z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Próbowałem wysunąć linkę od strony koła (podlogi)ale siedzi tak mocno że rozwarstwil się pancerz a linka ani drgnie. Mam wrażenie że pancerz od strony wejścia w podłogę jest wkrecony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chcąc zakładać nowy temat, napiszę tutaj. Mam podobny problem co autor postu, przez co hamulec ręczny działa tylko na jedno koło. Problem zdiagnozowałem u mechanika; winna jest tutaj nie linka (mechanik wszystko posprawdzał i linki są jak najbardziej okej), tylko chodzi o to, że między tą blaszką z otworami na linki jest taki czarny plastik, który wszystko trzyma w kupie, a u mnie niestety z jednej strony się rozwalił i linka wypada. Tutaj mam pytanie: czy ktoś z was wie, jak nazywa się ten plastik i gdzie mogę go dostać? Na razie naprawiłem to prowizorycznie, poprzez owinięcie drutu na końcu linki, tak by nie wypadała, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!