Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Siła hamowania-megane 1,4 phI bez ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas hamowania zauważyłem, że lewe koło znacznie łatwiej traci przyczepność., często jest tak, że przy hamowaniu prawe koło nie blokuje a lewe już dawno się ślizga.

Pojechałem więc na test amortyzatorów i hamulców. Okazało sie, że:

1.sprawność amortyzatorów jest po 75% na stronę,

2.nacisk 663daN.

Kontrola hamulców wykazała:

1.przód: siła hamowania lewego koła 2,66kN a prawego 2,06kN, różnica 23%,

2. tył: lewa 1,45 kN a prawa 1,60 kN, różnica 10%.

W związku z tym jadę wymienić płyn, przeczyścik zaciski i tłoczki i sprawdzić jak wyglądają tarcze i klocki.

Dodam, że opony mam nowe Barum Polaris 2 a klocki wymieniam na bieżąco, choć nie wiem jaka jest teraz różnica w zużyciu pomiędzy prawą a lewą stroną, choć jak przypomnę sobie przy ostatniej wymianie, prawe były dużo mniej zużyte.

 

Moje pytanie jest odnośnie tych sił hamowania. Czy te wartości są dobre, za duże czy może za małe. Czy ktoś z forum robił ostatnio badania techniczne i ma wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to hamowanie pogorszyło się po wymianie sprężyn i nie wiem czy mechanik dobrze zamocował kolumnę do kielicha. Po przekręceniu o jedną dziurkę kolumny, hamulec bierze równo na dwa koła ale nie byłem z tym na diagnostyce. Czy mocowanie kolumny do kielicha może mieć wpływ na hamowanie? Na co jeszcze może mieć wpływ? Poniżej linki do zdjęć:

http://img174.imageshack.us/img174/6681/dsc06888fh2.jpg

http://img174.imageshack.us/img174/6837/dsc06889vx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym regulujesz kąt nachylania mcpersona... i albo przykręca wię w pierwszych albo w drugich dziurach, a na jednym amorze masz wszystko w drugich a na drugim jedna śruba jest przykręcona w pierwszym rzędzie a druga w drugim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rozumię, że przy ustawieniu zbieżności kół, diagnosta powinien również wyregulować ten kąt. Jak sobie poczytałem to ma on bardzo duży wpływ na trzymanie się samochodu przy większych prędkościach i na zakrętach, dziwne tylko, że samochód nie ściąga mi na żadną stronę a powinien.

Z tego wnioskuję, że nachylenie kolumny powinno również mieć wpływ na siłę hamowania pojazdu. Dziś poprawię jeszcze prawą stronę i zobaczę co się będzie dziać. Ewentualnie jeszcze na ustawieie zbieżności i ponowny test hamulców.

 

[ Dodano: 2008-09-06, 16:51 ]

Wszystkie usterki typu roznica w sile hamowania wyeliminowalem poprzez prezeczyszczenie tloczkow i wymiane plynu hamulcowego. Niestety na mokrym dalej mam bardzo kiepska przyczepnosc. Podejrzenie poszlo na opony, pomimo dobrego bieznika, opona moze byc juz twarda i nie spelnia swojej roli. Niedlugo wymienie i zobaczymy

 

[ Dodano: 2008-09-28, 11:05 ]

Może komuś się przyda ta informacja. Mocowanie kolumny w kielich: patrząc od przodu, w pierwsze śruby montuje się kolumne jak samochód nie ma wspomagania, w drugie gdy samochód ma wpomaganie.

 

[ Dodano: 2008-10-07, 18:28 ]

Faktycznie winą były opony. Zmieniłem na nowe i przednie koła hamują równo i nie zrywają przyczepności tak szybko jak to było uprzednio-przed wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!