Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Urwana plastikowa śruba odpowietrznika


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dzisiaj wymieniłem termostat, po uzupełnieniu płynu odpowietrzyłem układ zgodnie z serwisówką (najpierw odpowietrznik na wężu pod kolektorem ssącym, a później na wężu od termostatu do nagrzewnicy (w chłodnicy nie mam). Dokręciłem go mocno, ale z czuciem, trzymał bardzo dobrze, jednak po jeździe próbnej okazało się że jest przy nim mokro. Chciałem więc dokręcić jeszcze mocniej, jednak łepek (z około czterema mm gwintu) został mi w ręce, reszta gwintu została w obudowie węża i ani drgnie. Próbowałem wykręcić wkrętakiem płaskim jednak ten zaczął mielić urwaną szpilkę i odpuściłem. Podpowiecie, jak to naprawić? Znalazłem w domu śrubę plastikowo-metalową, łepek plastikowy, gwint metalowy, po lekkim skróceniu byłaby identyczna jak oryginalna, jednak czy inna rozszerzalność cieplna metalu nie narobiłaby tam jeszcze większych szkód? Jednak na chwilę obecną najważniejsze jest to, jak wykręcić resztę szpilki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będziesz musiał nawiercic mały otwór w pozostałym gwincie i wbić w niego np małego torxa. Może się uda. Co do zamiany śrubki na metalową to nie problem. Ja po urwaniu odpowietrznika jeździłem z mosiężną i nie było kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje patent taki bo mi taż cieknie na odpowietrznik zakładam obejmę i śrubokrentem dociongam do węża patent działa jeżdze tak już z 6 miechów zero problemów.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwana śruba jest plastikowa. Wkręca się ją w metalową nakrętkę, która jest zatopiona w gumie.

Proponuję po prostu wydłubać pozostałość po starej śrubie i wkręcić nową (może być metalowa), koniecznie z kołnierzem i uszczelnieniem. Nic nie trzeba gwintować.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!