Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Linka od klapy silnika


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam dzisiaj wlasnie naprawialem u siebie ta linke sprawa jest prosta trzeba kupic linke do przerzutek tylnich do roweru oraz taka mala srubke zeby linka przez nia mogla przejsc koszt 0,80zl w zamku jest taka dziurka do ktorej zamontowana byla stara linka trzeba to rozwiercic wiertlem 7 badz 8 pozniej napiac linke i skrecic ta sruba gotowe. Efekt szybo tanio i sprawnie :mrgreen: polecam przerazila mnie cena za nowa 100zl i opalcalo sie takim sposobem :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeniesiono do już istniejącego tematu

Cześć ;-)

 

Mam MEGA problem :/ Otóż spaliła mi się żarówka. No więc śmig do sklepu zakupiłem i czas na montaż, ale w tym momencie zdziwko ponieważ ciągnę za cyngiel we wnętrzu od otwierania maski a tu klapa... Tzn. Do pewnego stopnia idzie, ale coś jakby go blokuje, a nie chce mocno ciągną, żeby czegoś nie urwać :-( Maska na pewno nie zamarznięta, ponieważ całą sytuacje powtarzałem po trasie 200 km i półgodzinnym postoju gdzie silnik miał optymalną temperaturę, a cała maska była ciepła i sucha więc tymbardziej zamek w środku nie był przymarznięty :-? Panowie co mogę zrobić, aby to otworzyć? :/ Problem jest o tyle, że jeżdżę na jednej żarówce z przodu (od pasażera) i czuje się jak ślepy w okularach w nocy :-( Ktoś pomoże?

Jakieś propozycje?

 

Będę Bardzo Wdzięczny za każdą wskazówkę :)

powyżej masz 1,5 strony wskazówek- gojgien

 

[ Dodano: 2010-12-04, 13:10 ]

Kurcze... Samochód postał na słońcu i maska się otworzyła, ale teraz nie da się zamknąć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A u Mnie linka się przetarła w cięgnie( wajcha)co się otwiera w kabinie klapę zdjęcia parę postów wcześniej .Wystarczyło skrócić pancerz z linki złączka elektryczna zamiast zakończenia w orginalnej lince wałeczka i włala wszystko działa klapa się otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie nad pomysłem zamontowania zamiast linki to siłownika od centralnego zamka i otwierania przedniej maski przyciskiem ? Mi też się zerwała linka <szukaj> koszt linki 70zl koszt siłownikó ze sterownikiem 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm. no właśnie bo mi to sama końcówka poleciała i ta metalowa tulejka co jest na końcu pancerza, kiedyś miałem takie końcówki skręcane od sprzęgła w motorze wsk albo romecie ! hmmmm. pochodze po sklepach i poszukam <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Właśnie dzisiaj musiałem awaryjnie otworzyć maskę żeby dostać się do akumulatora. Bardzo łatwo ją otworzyć. Trzeba sięgnąć do zamka klapy od spodu (między zderzakiem a chłodnicą oczywiście). Wymacać sprężynkę, której fragment widać w szparze między klapą a zderzakiem. Następnie palcem przesuwać po sprężynce w prawo do takiego "dzyndzla", do którego zamocowana jest linka i pchnąć go w prawo, i jest odblowowane :) . Minuta roboty. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megance I po lifcie od spodu rękę miedzy chłodnicą a belką może włozyć dziecko! Zostaje wycięcie kratki wlotowej powietrza.

U mnie za brakiem możliwości otwarcia maski stał skorodowany zamek. A też myślałem że linka. Dlatego apeluje nasmarujcie zawczasu zamki a wielu nie będzie musiało wymieniać póżniej linki albo odblokowywać skorodowanego zamka.

Nasmarowałem zamek i klapa się otwiera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety ale zdjęcia są już niedostępne, dobrze było by to poprawić.

Zachęcam do stworzenia pdf-a i umieszczenia na downloadzie.

 

Poza tym powinieneś podać, że należy się zalogować ma MCKP - taki jest wymóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!