Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Linka od klapy silnika


Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, dostępu do rozrusznika nie miałem. Także zdesperowany spróbowałem metody podpowiedzianej przez znajomka, któremu kiedyś "fachowiec" otwierał awaryjnie fiestę.

Wbiłem 2 kliny drewniane w drzwi kierowcy od góry, najpierw w prawy górny róg drzwi, jak drzwi trochę odeszły wbiłem drugi klin na lewo od pierwszego, mniej więcej po środku drzwi. Tzn. kliny wsunąłem najpierw tak, żeby nie przebiły uszczelki (można dodatkowowo jakąś szmatką owinąć, żeby nie poraniły uszczelki) i dobiłem ile się dało młotkiem. Powstała szpara w drzwiach dość duża, żebym mógł wsunąć pręt stalowy, na końcu wygięty (fi mniej więcej 5 czy 6 mm). I teraz trzeba zagiętą końcówką pręta zaczepić i odciągnąć wajchę otwierania drzwi.

Mi to zajęło ze 3 minuty, zanim odało mi się na tyle odciągnąć wajchę, że drzwi puściły. Generalnie nic trudnego.

Drzwi otwarte = klapa otwarta :)

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Przeszukałem sporo wątków, jednak więszkość rozwiązań (z przesuwaniem zamka w prawo, drucikami i śrubokrętami) nie poskutkowały, dlatego postanowiłem napisać tutaj.

 

W Renault Megane Coupe I, mam dziwny przypadek, ciagnąc na dźwignię wewnątrz auta, nie czuję żadnego oporu i maska się nie otwiera. Jednak pod maską mogę wsunąć palce i "docisnąć dźwignię", która zawsze zwalniała zamek. Teraz po prostu ją przyciągam i nic sie nie dzieje. Zobaczyłem że zamek (przy sprężynie) się przesuwa w prawo, więc powinien się zwalniać. Ponadto probowałem "ręcznie" przesuwać zamek śrubokrętem itp, wszystko się przesuwa, ale nie odskakuje. Macie może jakieś rozwiązanie?.

Dodam tylko że auto stoi pod blokiem, a akumulator zdechł, więc nie mam opcji żeby wsunąć się pod auto i zdemontowac osłony.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U siebie przerabialem to tydzień temu. Poprostu trzeba wjechać gdzieś na kanał, odkręcić osłonę zaraz za zderzakiem. Potem włożyć rękę mniej więcej w miejsce mechanizmu otwierania klapy i tam zdjąć osłonę plastikową. Następnie mamy zamek, trzeba tylko wyczuć taki trzpień za który była doczepiona linka, odepchnąć go i klapa otwarta. Wszyskto trwa ok 10min:) Ten sposób dotyczy Meganki sprzed liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O ile nie było problemu z otwarciem maski o tyle wymiana linki nie wydaje się już taka prosta. Linke oryginalną zakupiłem dlatego wymianki typu linki od przerzutek nie wchodzą w gre.

Jakieś porady jak sie do tego zabrać? Dzisiaj już się ściemniło, ale jutro od rana walcze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam a ja mam trochę inny problem z maską a mianowicie maskę mogę odblokować z kabiny znaczy po pociągnięciu maska puszcza natomiast dalej coś się zablokowało i nie mogę maski otworzyć:/ co z tym zrobić jak się dobrać do tego interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź druga osobę, niech pociągnie w kabinie za rączkę do oporu i trzyma, Ty wtedy podnieś maskę do góry. Jeżeli otworzyłeś to teraz popsikaj jakimś smarowidłem i zamknij. Spróbuj sam otworzyć - jak się nie uda, to znowu we dwóch/dwoje. Teraz - na pasie przednim masz takie odbojniki, na których wspiera się maska po zamknięciu, podnieś je trochę do góry kręcąc nimi. Procedurę powtórz aż maskę sam będziesz mógł otworzyć bez pomocy osób trzecich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie powstał inny problem. Linka działa, ciągnę klapa podskakuje do góry. Teraz powinno się podnieść lekko do góry taki metalowy cypel aby puścił hak klampy, ale nie mogę go ruszyć jakiś pomysły Panowie i Panie. Siłowałem się chciałem ruszać góra dół, ale nie pomaga. Proszę o pomoc, bo akumulator się rozładował i trzeba podnieść maskę. Pozdrawiam Andrzej.

 

Dodano: 25 kwi 2017 - 07:44

EDIT:

Poradziłem sobie śrubokrętem i młotkiem, maska nie była tak dawno otwierana, że hak trzymający maskę zardzewiał. Po otworzeniu duża dawka WD40 dla oczyszczenia i później smar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!