Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Linka od klapy silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Adrianoo, Możesz mieć problem zakupić typowy ścisk w takim małym rozmiarze. (chyba, że na zaprasowanie) Ja zazwyczaj w takich przypadkach stosuję metalowy element kostki zaciskowej, jaką stosuje się w instalacji elektrycznej w domu. Wyjmujesz pojedynczy zacisk z izolacji, nakładasz zacisk na linkę, jej koniec przeplatasz przez otworek w zamku i ponownie wkładasz do zacisku. Ustalasz miejsce gdzie ma być zacisk na lince i dokręcasz na MAXA 2 śrubki, śrubokrętem. Trzyma aż miło <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

Bardzo dobrze wszystko dziala dzieki i pozdrawiam <ok>

Jako nowy, powinieneś jeszcze pamiętać punkty regulaminu forum. :( Przypominam jednocześnie, że piszemy z polską czcionką. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie jutro zamieszczę fotki co i jak.

A tak na szybko nie wiem jak w nowszych megankach ale w Ph1 przed liftem wygląda to następująco:

1)Jak spojrzymy z przodu między maską a zderzakiem widać zamek do otwierania maski. :mrgreen:

2) Z lewej strony na dole zamka widzimy taką sprężynkę. Jeden koniec ( lewy ) jest widoczny a drugi nie - chowa się za uchwyt służący w drugiej fazie do podniesienia maski (jak otwieramy maskę wkładamy rękę i szukamy uchwytu do całkowitego otworzenia zamka maski)

3)Jak już ją zlokalizujemy potrzebny będzie śrubokręt lub jakiś mocniejszy drut ( elektroda ), którego końcówkę wyginamy pod kątem ok 45 stopni.

4) Teraz wkładamy śrubokręt z lewej strony i szukamy brzegu elementu drugiego końca tej sprężyny. Naciskamy mocno i maska otwarta :)

Powodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem ciegno od otwierania maski chodzi bardzo lekko. Natomiast moim problemem nie jest to, ze nie moge otworzyc klapy. Ja nie moge jej po prostu zamknac! Wie ktos co moglo sie stac? Z gory dzieki za szybka odpowiedz, bo zlodzieje jak podczaja to ukradna mi akumulator albo silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo z tym pracy? Moze jakis tutorial? Bo naprawde, az strach jezdzic. Jutro podjade do mechanika, ale watpie, zeby chcialo mu sie to robic - oni tez sie nie chca podejmowac takich rzeczy a w ASO to skasuja pewnie z 300 zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Wczoraj spotkał mnie ten sam problem.

Czy mógłby ktoś podesłać zdjęcie zamka klapy silnika, żeby mniej więcej zobaczyć gdzie mam szukać sprężyny.

 

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie zamka

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niezbyt. O ile dobrze pamiętam to całość jest przykręcona jednym wkrętem.

Linkę w rowerowym dostaniesz. Wymieniasz samą linkę - wyjmujesz jedną z pancerza a wkładasz drugą - oczywiście na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka urwała się przy samym D, zamówiłem w intercarsie nową. Nie wiem czy będzie pasować, ponieważ mają w opisie że jest do renault megane i tyle. Jakie długości powinna ona mieć?

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!