Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alternator , akumulator pomiar 14,67 V


Rekomendowane odpowiedzi

Ale baje piszą co .

Np.Ładowanie małmy prądem jest wręcz zabójcze dla aku ,Osobiście podłączam jeszcze woltomierz i nastawiam prąd na 5 A ,Ważne jest aby nie przekroczyć temperatury 40st.C itp.

Właśnie rozładowałem swój , nie wyłączyłem grzałki na trzy świece żarowe i poszedłem do marketu , wracam a tu klops.

Poprosiłem przygodnych chłopaków odpaliłem na pych a że była już noc dopiero na drugi dzień wymontowałem rozładowany 60 A a wsadziłem zapasowy 40 A .

Rozładowany podstawiłem pod automatyczny prostownik ( jeszcze radzieckiej produkcji) który potrafi dać ponad 20 A .

Najpierw poszedł na maxa po za skale , po parunastu minutach zaczął pomału stopniowo spadać spadać .

Po 24 godzinach sprawdziłem , pokazywał 16,05 V a prostownik chodzi ciut ponad minimum .Po dwóch godzinach zmierzyłem , spadło na 15,99 i prostownik poszedł ciut niżej . Elektrolit sobie pyrka , aku. nie zagrzane. Zostawiłem na drugą dobę.

Jutro po 48 godz. zakończę ładowanie . To tak dla niedowiarków .

 

Dodano: 15 lut 2014 - 10:56

Właśnie odłączyłem aku. od prostownika po około dwóch dobach .

Na mierniku pokazał 14.o5 V i zaczęło pomału spadać , prostownik dawał jeszcze mały prąd .

Aku. to Giga Wat G60R okazał się nie rozbieralny z dwoma otworami na bokach . Cały czas pyrkał lecz nie było czuć żadnego zapachu parowania z aku. , był też normalnie chłodny . Ciekawe jaki stan voltażu pokaże jak się unormuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pyrkał lecz nie było czuć żadnego zapachu parowania z aku.

Bo efektem pyrkania jest wodór i tlen, a one są bezwonne i bardzo się lubią to czasem wybuchają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!