Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

w zeszłym roku (wrzesień chyba) padła mi klima. A że upałów jako takich juz nie było to stwierdziłem że poczekam :mrgreen: Tydzień temu byłem na sprawdzeniu czy czynnik nie wycieka- napełnili, barwnik wpuścili ale pan mechanik :) stwierdził że nic nie wycieka... (to nie było ASO)

Czy ktos może miał podobne problemy lub wie co mogło paść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko ma 3 lata

Nie pytam się ile autko ma tylko ile ty je masz ;-)

Czyli nie rozwiązał problemu :-| Bezpieczniki sprawdziłeś :mrgreen: Może coś się gdzieś rozłączyło przy włączniku, przy sprężarce. Może szwankuje sprzęgło sprężarki. Przyznam, że jest co szukać. Brak czynnika to najprostsza sprawa do sprawdzenia co też wpływa na działanie klimy bo jak jest zbyt małe ciśnienie to jej nie załączy. Z tego co pamietam min to jakieś 200 kPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

niestaty nie udało mi się wygospodarować czasu na podjechanie do serwisu.. cóż... postaram się jak najszybciej.

Skoro prosisz o zdjecia Prezes to będą :mrgreen: Chętnie sobie popatrzę jak mi Meganke wybebeszają :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglada tak, że klima po napełnieniu działa przez około pół roku. Potem jest za mało czynnika i przestaje działać. Niestety w 2 serwisach próbowali bawić się w napełnianie barwionym czynnikiem i w obu stwierdzili, że nie widzą którędy to ucieka. Dziwne to, bo bez 2 zdań ucieka!!! CO TO MOŻE BYĆ??/

 

A i jeszcze jedno: czy przy włączonej klimie i nawiewie wewnętrznym szyby nie powinny parować?? u mnie parują. filtr wymieniałem w zeszłym roku w czerwcu. Nie wiem czy nie trzeba zmienić osuszacza. Gdzieś czytałem , że co 2 lata się go powinno wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby oni sprawdzali zaraz po napełnieniu to tak. Lae ja byłem w serwisie jeszcze raz tydzień po napełnieniu i dalej nie było widać gdzie jest nieszczelność.

 

Co do patrzenia samemu, to chyba trzeba mieć tą fioletową żarówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku (wrzesień chyba) padła mi klima. A że upałów jako takich juz nie było to stwierdziłem że poczekam Tydzień temu byłem na sprawdzeniu

 

ja myśle że zrobiłeś podstawowy błąd który robi wielu. Masz padnięty a dokładnie zastany agregat. Niestety prawdopodobnie będzie to kosztowne. Jest zalecane aby sprawną klimatyzacje (manualną bo automat zrobi to za Ciebie) odpalić minimum raz w miesiącu -TAKŻE W ZIMIE- na kilka, kilkanaście minut w celu obrócenia czynnikiem i przesmarowania kompresora. Ja osobiście robie to co 2 tyg. Nie dopuszczalne jest , tzn dopuszczalne ale właśnie tak sie to kończy jak u Ciebie , aby wyłączyć klime po letnich upałach i przypomnieć sobie o niej wiosną następnego roku. Tak więc agregat na stół.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!