Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opadła szyba z tyłu od strony pasażera - NIE SPINKA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dodam od razu, że spinkę która pękła wymieniłem na taką z metalową śrubą w środku, więc pęknięcie ten raczej odpada.

Nie działało mi elektryczne podnoszenie/opuszczanie tylnej prawej szyby już jakiś czas. Ale że jako tego nie potrzebowałem nic z tym nie robiłem.

Wczoraj po zapaleniu samochodu szyb sama skokowo zaczęła się opuszczać. Naciskanie przycisku w drzwiach kierowcy nic nie dało. Szyba skokowo co chwilę opadała, było słychać działanie mechanizmu.

Aż opadła do końca. I nie ma jej jak zamknąć - brak korbki :?:

Kiedyś słyszałem, że to kwestia zawilgocenia samochodu. Owszem mam w samochodzie jakąś wilgoć, bo szyby rano od środka zaszronione.

Gdzie może być problem ze stykiem? Miał ktoś podobny problem?

Z góry dzięki.

Edytowane przez pc131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sławetne złącze R2 pod siedzeniem kierowcy w rozsypce.

Trzeba wyciągnąć szufladę, odpiąć jej obramowanie, nacisnąć 2 zatrzaski na prowadnicach i całą szufladę wyjąć całkowicie.

Tam dopiero zobaczysz gdzie MOŻE być przyczyna.

Osprzęt elektryczny I.pdf.pdf

W powyższym pliku opis jak się tam dostać. Wspomniane gniazdo jest za metalowym wzmocnieniem, patrząc w otwór po szufladzie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzę tam dzisiaj. To złącze to numer 1 czy 2?

thumb_hosting_zdjec_1391963313__aaaa.jpg

Zdjąłem dziś boczek drzwi, nic szczególnego nie było, styki czyste przy przełączniku i przy silniku. Wcześniej w domu wpadłem na pomysł, żeby sobie przygotować kabelek do zwierania styków na wszelki wypadek. I nie działa przełącznik u kierowcy ani u pasażera. Zdemontowałem przełącznik u pasażera, zwarłem styki kabelkiem i .... poszło ;) Dwa przeciwne po ukosie styki podnoszą szybę. Dwa środkowe bodajże opuszczają.

thumb_hosting_zdjec_1391963476__dddd.jpg

No to rozebrałem przełącznik od strony kierowcy, i niestety zwieranie styków od szyby tylnej prawej nic nie dało. Od tylnej lewej działało.

thumb_hosting_zdjec_1391963533__bbb.jpg

No ale skoro nie działa podnoszenie opuszczanie szyby prawej z tyłu przełącznikiem a zwieranie kabelkiem działa to wygląda na to jakby przełącznik był walnięty, choć wszystko "psztyka" ładnie, rozebrałem przeczyściłem... Dziwne jednak, żeby była walnięta połówka przełącznika odpowiedzialna za tą szybę od strony kierowcy.

 

Sprawdzę jeszcze to złącze R2...

 

U mnie pod fotelem kierowcy (w opisie jest "z lewej strony") jest zmieniarka na 6CD i tam się chyba nie dostanę. Czy to chodzi o szufladę pod fotelem kierowcy?

 

Zamieściłem zdjęcia na forumianym hostingu, żeby link nie wygasły

Poczytaj dla kogo jest kolor czerwony zarezerwowany.

Jak zamieszasz fotki to rób to zgodnie z regulaminem.

Jasno określono, który link się wkleja na forum. Poprawiłem <czerwona>- Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!