Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II


jerry_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sądzisz, że te różne odcienie (tego nie zauważyłem) to efekt jakichś kombinacji?

wprawdzie nie do mnie bezpośrednio to pytanie, ale jest duże prawdopodobieństwo, że ten plastik był wymieniany, pytanie tylko dlaczego, a powodów może być kilka.

Generalnie warto spróbować chociaż sprawdzić autentyczność przebiegu. W ogłoszeniu pisze o serwisie w ASO ciekawe czy są na to jakieś papiery i czy oczywiście nie są aby podrobione. Kupując Scenica z tym silnikiem licz się z usterkami, które mogą się wydarzyć nawet jesli wydaje się, że wszystko jest ok. Zalecana po prostu wzmożona czujność, zwłaszcza, że auto od handlarza ;)

Edytowane przez Boss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na stacje ASO bo tam placisz 250 zl i przetrzepia ci dokladnie samochod z kazdej strony zabieg trwa okolo godziny wiec wmiare dokladnie to robia

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, interpunkcja - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Stacja diagnostyczna może jedynie sprawdzić stan hamulców, zawieszenia, składu spalin, stan oświetlenia i tyle. Podłączenie pod clipa i dane z przeglądów (jeżeli były wykonywane w ASO) tylko w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;)

 

Dodano: 09 lut 2014 - 15:50

Po Waszych radach pomyślałem, że dam sobie spokój z tamtym autem.

Dziś znalazłem inne ogłoszenie. Podaję link: http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic-ii-grand-scenic-1-9-dci-navi-16256713.html#a37cd2891910c0bc,1

Bardzo proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale po pierwsze nie wierze patrząc na fotel kierowcy w ten przebieg, a po drugie niepokojący jest fakt, że handlarz daje tylko 1 kluczyk = karte ;) taki przypadek był omawiany w innym dziale jak kolega ostatnio chciał kupić lagune II fl 2.0T też sprowadzoną z Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda znakomicie ale:

-w tym roczniku raczej nie było listew w kolorze nadwozia, zdaje się że taki układ wszedł dopiero w wersjach poliftowych w 2008 r.

-znawcy diesli 1.9 pytanie do Was: czy dźwignia zmiany biegów nie powinna być z opaską do włączania wstecznego? Bo to co jest wygląda mi na dźwignię od pięciobiegowej skrzyni a za tym idzie kolejne pytanie: czy w takim razie nie okaże się to być 1.5 ewentualnie jakiś dziwny szczep? I czy w Grandach sprzed liftu bywały silniki 1.5 85 KM?

-ktoś grzebał przy wycieraczkach, lewą jest stanowczo za wysoko gdy prawa leży niemal na podszybiu, może drobiazg i niedopatrzenie, ale jak dla mnie koszmarne fuszerka, po coś są znaczniki na szybie;

-brak ESP/ASR chociaż widnieje w opisie;

-kolorystyka tylnych szyb-bocznewydają się być ok za to tylną wygląda jak przyciemniana nieoryginalnie a tyloma ktoś starał się dobrać odcień do pozostałych;

-fotel kierowcy mocno i dziwnie zmęczony, inny układ zagięć niż zazwyczaj;

-mała nawigacja;

-radio CARMINAT i zdaje się do tego nie da się podłączyć emulatora zmieniarki;

-cena nie wydaje się być jakoś strasznie atrakcyjna biorąc pod uwagę dopisek o dopłatach w wysokości 1500 zł. (rejestracja);

-obawy wzbudza u mnie tapicerka jako całość: takie obicia foteli to zwykle wersja PRIVILAGE ale wtedy jest jasna skórzana kierownica oraz panel radia i klimatyzacji, "chromowane" akcenty na kierownicach nawiewów, jasna gałka i mieszek dźwigni zmiany biegów ze srebrną ramką;

-koła mogą być z czujnikami ciśnienia.

 

We mnie wzbudza dużo wątpliwości, ale niech się wypowiedzą spece od diesli, właśnie jest zbyt dużo znaków zapytania.

 

Co chwila robię poprawki bo widzę że podpowiadacz androidowy masę własnych słów mi wkłada ;)

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo niejasności w tej ofercie.

- napisano, że to jest 2004r 1.9dci, a w tych modelach jeszcze nie było silników o mocy 130 KM (jeśli już, to 120 KM), gość chyba sam nie wie co sprzedaje;

- druga sprawa, skoro jest to 1.9dci, to dlaczego lewarek jest nie od tej wersji. Tak jak kol. pizza zauważył, w 6 biegowych skrzyniach (a takie były w 1.9dci) lewarek występuje z "dźwigienką" biegu wstecznego (tak jak w pierwszym linkowanym ogłoszeniu). Z tego co mi wiadomo, występowały dwa rodzaje - bieg wsteczny był w górnym lewym albo w dolnym prawym położeniu, ale "grzybek" powinien być w obu;

- co do nadwozia i reszty, to wygląda jak przedliftowy, tylko listwy boczne i na zderzakach (w kolorze nadwozia) nie pasują, może malowane?

- dodatkowo ta brakująca karta i wszystkie braki jakich dopatrzył się pizza;

Ja bym to odpuścił, zbyt dużo niejasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listew. Można było poprosić przy zakupie, żeby wpuścili w kolor (ale to już dealer robił), widziałem kilka takich modeli, albo sam sobie pomalował, tak jak np. ja, bo po prostu ładniej wygląda. ;)

Aczkolwiek co zastanawia, to ta gałka (na 100% nie od 1,9dCi), no i jak wcześniej zauważono kierownica i ta gałka powinny być beżowe, patrząc na to iż jest to Privilege (środek deski też beżowy powinien być). Także jak dla mnie zbyt wiele wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!