Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozładowujący się akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od dłuższego czasu borykam się z problemem odpalania samochodu Renault Megane Scenic 1,6. Akumulator firmowy jeżdził w samochodzie od 98r. do 2010r. W 2010r. kupiłem akumulator ZAP, odpalał dobrze ale do czsu zimy... Potem znowu pojawiały się bardzo duże problemy-był 3 razy reklamowany i za kazdym razem serwis twierdził że jest ok... Za namową mechanika w tym roku kupiłem akumulator Centra Futura 53Ah i niestety samochód postoi 4dni i już nie odpałał. Przy kupnie akumulatora miałem mierzone ładowanie i wynosiło ono 14,4V przy wyłączonych odbiornikach a 12,5V przy włączonym wszystkim co możliwe(przy obrotach bez wciskania gazu ~750), przy włączonych odbiornikach i obrotach ~2000 ładowanie 14,1V- mechanik powiedział, że jest super i że łądowaniem mam się nie przejmować. Dzisiaj postanowiłem sprawdzić pobory prądu i wyszły mi takie wartości:

 

-Pobór prądu przy wyłączonym silniku: 100mA

-Pobór prądu przy zamkniętym centralnym zamku: 110mA

-Pobór prądu BEZ BEZPIECZNIKA OD ZEGARKA: 18mA !!!

-Pobór prądu bez bezpiecznika coupe conso: 7mA

 

Sprawdziłem wszystkie pozostałe bezpieczniki (łącznie z tymi pod maską) i nie było żadnej różnicy.

Okazało się, że bezpiecznik od zegarka nie jest wyłącznie od zegarka ale też od radia... I przypomniało mi się, że radio zostało kupione właśnie w okresie 2008-2009 kiedy zaczęły się problemy z odpalaniem...

 

Co myślicie o tych poborach? Co radzicie mi zrobić? Jak wyciągne bezpiecznik od zegarka to niestety radio po włączeniu silnika nie działa... Czy jest jakaś szansa, że radio zostało źle podłączone? Czy jest jakiś sposób, żeby podłączyć je tak, żeby włączało się dopiero przy odpalonym samochodzie- nawet ze skasowaną pamięcią? Nie wiem czy to jest z tym wszystkim związane ale radio bardzo słabo odbiera fale- próbowałem już montować wzmiacniacz ale niestety nic nie pomagał... Liczę na Waszą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie masz wszystko dobrze.

Piszesz, że

samochód postoi 4dni i już nie odpałał

Robisz jakieś, trasy czy to są wyjazdy jedynie po zakupy?

Czy jest jakiś sposób, żeby podłączyć je tak, żeby włączało się dopiero przy odpalonym samochodzie- nawet ze skasowaną pamięcią?

Jak masz oryginalne radio to za każdym razem będziesz musiał wpisać kod, ale oczywiście, że da się tak zrobić. Wystarczy wypiąć z wtyczki pin zasilający podtrzymanie pamięci i oczywiście odpowiednio go zaizolować. Jakieś 10 min roboty.

Rozumiem, że radio nie gra bez kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz jakieś, trasy czy to są wyjazdy jedynie po zakupy?

Samochód wykorzystywany jest do jazdy do pracy/zakupy. Góra 15km dziennie. Czasami zdarzy się jakaś dłuższa trasa ~100km.

 

Rozumiem, że radio nie gra bez kluczyka?

Radio jest nieoryginalne więc o odblokowanie za każdym razem się nie boję. Nie działa kiedy nie ma kluczyka.

 

Jak macie jeszcze jakieś sugestie co mógłbym sprawdzić/zrobić to chętnie ich wysłucham... Nie chce, żeby okazało się, że kolejny akumulator, który kupiłem to kupa złomu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam taki sam problem nie znam sie za bardzo na tym mechanik powiedział że nie ma ładowania

w czasie jazdy ale nie wytłumaczył normalnie co i jak pewnie kazdy chce zarobić

Jak poprawić ładowanie mało jeżdże ale codziennie i wieczny problem z tym akumulatorem, kolejnego nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka powiem, że czasem brak podświetlenia w radiu(spalona choćby jedna żarówka, dioda) może wywoływać taki efekt, że w czasie jazdy a nawet na postoju z akumulatora bardzo szybko ubywa. Wujek zajmuje się takimi sprawami więc wrzucam swoje trzy grosze do tematu :)

W ostatnich dniach walcze z akumulatorem ojca. Zimą odpalał na dotyk. Oczywiście mam na myśli mrozy. Teraz koniec. Niby ładuje się, ale szybko traci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!