Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, myślałem zawsze że nie będzie mi potrzebne tworzyć tu nowy temat ,wystarczą mi opisy i pomoce innych, lecz nie znalazłem tym razem żadnej pomocy na forum jak i po za nim odnośnie mojej Reni... Mam nadzieję że ktoś z Was mi pomoże!

Tak jak w temacie, mamy 10 stopni powoli już w rejonach Wrocławia, auto odpala normalnie, lecz po dłuższej przerwie np. dzień wydobywa spod maski

( okolice filtra oleju) dźwięk - wycie , nie jest to pisk jak pasek rozrządu lecz na pewno wycie jakby się zacierała jakaś pompa. dźwięk narasta lecz bieg 1,2,3,4,5 i po 2 km już wszystko jest w porządku, temperatura podnosi się po 5 km do stanu 3/4 kreski, gdy zatrzymam się na światłach wchodzi na 4 kreskę, a gdy czekam na kogoś i auto chodzi 10/15 min załącza się wentylator.W garażu gdy odpalę auto na 15 min robi się to samo. Według mnie jest to znacznie za wysoka temp.

Wiec tak, termostat wymieniłem od razu,czujnik tak samo, 2 dni temu z kolegą przepłukaliśmy ścieki jakie były w układzie chłodzącym, ciężko to nazwać płynem, jedno wielkie bagno, płyn nowy i objaw dalej ten sam. Spod auta od kilku miesięcy kapie olej, dosłownie kapie ,nie jest to większy ubytek, zlokalizowałem uszczelkę spod klawiatury że ma przeciek ale czy aby tylko ona...?

Czy może być to przyczyna pompy wody ?

Nie mam już pojęcia o co chodzi, i ma nadzieję że to nie uszczelka głowicy..

Jakieś rady koledzy ?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Cornell4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zbliża się jego wymiana i jako że do tej pory nie miałem jeszcze pieniędzy na zrobienie tego to miesiąc ,dwa i miałem się za to zabrać, dziś jak odpaliłem auto to po 5 minutach wycie było na tyle głośne że zagłuszało silnik, dźwięk wydobywa się jakby z okolic filtra oleju , auto wyło aż nie zgasiłem , ponowne odpalenie i cisza zero wycia, myślicie że to pompa wody ma już ende ??

Dodam że gdy z biegu odpale i od razu ruszę 1,2,3 i wrzucę na luz to obroty spadają do zera praktycznie, raz mi zgasło auto. jak się rozgrzeje to nie ma problemów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!