Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terminy przeglądów


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Nowe Megane po ostatnim liftingu, czyli Phase III z silnikiem 1.6

 

Czytając forum przed zakupem auta byłem pewien, że na pierwszym przeglądzie + wymiana oleju pojawię się po 2 latach/30 000 km (przy zakładanym przebiegu 15000 rocznie). Tymczasem dostałem kartę przeglądów na której jest wyszczególniony po 1 roku przegląd serwisowy (A) + wymiana filtra kabiny. W drugim roku B serwis + wymiana oleju i filtra oleju. Również komputer pokładowy pokazuje przegląd za 30 0000 / 12 miesięcy i drugi komunikat: Wymień olej za 30 000/ 24 miesiące.

Też tak macie w wersjach sprzed liftingu czy coś się zmieniło i jest dodatkowy przegląd między wymianami oleju? Sprzedawca powiedział, że na pierwszym przeglądzie mam się stawić po 2 latach, co nawet zaznaczył długopisem.

Dla jasności załączam kartę przeglądów:

 

post-62466-0-18440700-1392057484_thumb.jpg

Edytowane przez altair4
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie rozpiskę dla mojego auta 1.6 ph1 2011 rok.Co powiecie na temat różnicy kilometrów wymiany pasków akcesoriów i rozrządu.Przecież to ta sama jednostka napędowa ????????? Różnica również przy filtrze powietrza

post-56703-0-41222000-1392562159_thumb.jpg

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roberto197272 wszystko jest w porządku. Od 2012r. Renault zmieniło harmonogram przeglądów wprowadzając m.in. przeglądy coroczne (małe). Dotyczy to zresztą wszystkich wersji silnikowych. Ja mam 1,4 2011/2012 i pomimo wprowadzenia nowego "rozkładu jazdy" w zakresie przeglądów moje auto jest serwisowane wg starego rozkładu. Odstępstwem jest tu tylko wymiana oleju, którą robię co 15 tys. - głównie ze względu na turbo. Obawiam się, że w Twoim przypadku nie robi wielkiej różnicy czy rozrząd będzie do roboty po 120 czy 150 tys. km. Robiąc ok 20tys. rocznie i tak będziesz zmuszony wymienić go jak również paski po 6 latach, czyli akurat po ok. 120 tys. km. Osobiście zastanowiłbym się czy nie warto skrócić tego przebiegu i nie wymienić rozrządu po np. 90 tys., ale to już zależy od Twojego stylu jazdy i tego jak używasz samochodu (miasto czy trasa, krótkie czy długie odcinki itp. itd.). Ja we wszystkich służbowych megankach i scenicach 1,6 wymieniałem rozrządy przy 90 tys. i nie miałem z nimi najmniejszych problemów.

Edytowane przez robpab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo. Olej co rok. Przegląd co 2lata/30k km. Czyli tak jak pokazuje mi komputer, i według tej rozpiski co dostałem do auta. O żadnych zmianach w przeglądach/częstotliwościach mnie nie informowano więc jadę po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie przeglądów, od siebie mogę dodać, że warto zwrócić uwagę, że okres gwarancji nie kończy się na tych 2 czy 3 latach gwarancji mechanicznej.

 

Warto pamiętać, że na auto jest 12 lat gwarancji na antykorozję, zatem nawet gdy nie serwisujecie już auta w ASO ze względu na upływ gwarancji mechanicznej, warto pilnować terminów i co 24 miesiące zgłaszać się na przegląd powołoki antykorozyjnej.

 

Swoją drogą wie ktoś może jaki jest koszt takiego przeglądu (mi niestety 24 miesiące przeleciało jeszcze u poprzedniego właściciela auta...)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dla zainteresowanych ... Tak zwany mały przegląd, tj. po pierwszym roku użytkowania kosztuje w ASO 301 zł z wymianą oleju. Dodam, że wymiana oleju nie jest konieczna, jeśli samochód nie przejechał więcej niż 15 tys. km. W przeciwnym przypadku, tzn. gdy auto przekroczyło 15 tys. km producent zaleca wykonanie pełnego przeglądu (a więc z obligatoryjną wymianą oleju), nawet jeśli nie minęło 24 miesiące od daty zakupu i samochód nie przekroczył 30 tys. km. Moje Megane przejechało 14,8 tys km, ale zasugerowany opiniami w tym wątku zdecydowałem się na wcześnijszą wymianę oleju ze względu na turbinę. Podana cena 301 zł to koszt samej robocizny, bo graty, tj. olej ELF Evolution 900 SXR 5W40 5l (RN 710), filtr oleju, uszczelkę pod korek spustowy i filtr kabinowy Valeo miałem swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzwoniłem dzisiaj w sprawie kosztów przeglądów: dla Megane III 1.6 benzyna pierwszy przegląd po roku / 15000 km to koszt około 250 zł, drugi po 2 latach / 30000 km z wymiana oleju około 750 zł.

Edytowane przez altair4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!