Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłączająca się wycieraczka szyby tylniej


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno w MII instalacja elektryczna jest tak skonstruowana, że w sytuacji gdy jest zbyt obciążona ilością włączonych urządzeń (światła, wycieraczki, klimatyzacja, radio) to samodzielnie decyduje o odłączeniu tylniej wycieraczki.

Wymiana modułu wycieraczki niczego tu nie zmienia.

Zaś awaria znika sama przy ponownym uruchomieniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tp jeden z elementów zwanych "ten typ tak ma..." w Megance, dzięki tej wiedzy osoby, które będą miały do czynienia z tym zdarzeniem unikną obaw iż któryś z elementów uległ awarii.

Ten sposób działania układu elektrycznego nie został opisany w instrukcji użytkowania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak trzeba bylo od razu :mrgreen: ale... dosc dziwne. mam MII pradu nie ograniczam, radio, reflektory, klimatronik, wspomaganie, grzanie... fakt oswietlenie wnetrza mam diodowe, ale uruchomilem drugie p.mglowe z tylu, ani razu jeszcze nic mi sie nie wylaczylo samoistnie. (procz ogrzewania tylnej szyby, po jakims czasie :])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam Meganke II Grandtour i miałem właśnie taką usterke.

Po jakimś czasie tylna wycieraczka przestała działać.

Niemiało to znaczenia,czy mam duzo odbiornikow włączonych,czy nic powiedzmy.

Po wyłączeniu zapłonu,i po ponownym wsadzeniu karty do czytnika i odpaleniu,

wszystko wróciło do normy.

Z uwagi że autko było jeszcze na gwarancji,pojechałem do ASO,okazało się,

że przekażnik wycieraczki szwankuje. Znajduje się on na jakimś module i niestety

cały moduł jest do wymiany.Wymiana trwała 4 godziny.Długo,bo trzeba było różne

funkcje z powrotem zaprogramować.

Od tej wymiany wszystko wróciło do normy.

 

Także niezgadzam się z kolegą Yannem, że podobno itd....samodzielnie decyduje....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj, że to też normalne ;-) Już M I tak miały :mrgreen:

Dokładnie sam się nad tym zastanawiałem zawsze żona dostawała reprymendę że kolanem wyłącza ogrzewanie tylnej szyby (przeprosiłem)

odpowiedzialny jest za to układ z termistorem rezystorem termicznym zapobiega przegrzaniu i przepaleniu taśmy na tylnej szybie

 

racja pomyłka :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... przekaznik wylutowac i wlutowac nowy to jest 20min roboty na biurku w domu. nawet nie musi fizycznie pasowac w dziurki bo mozna na kablach podpiac, tak np naprawilem swoj amplituner, ktory przestal sie wlaczac. cena 10zl za przekaznik. ale ze na gwarancji to tez bym z ASO skorzystal :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak : "odpowiedzialny jest za to układ z warystorem rezystorem termicznym zapobiega przegrzaniu i przepaleniu itd...." Zdecyduj się na coś. Warystor to rezystor o charakterystyce zależnej od przyłozonego napięcia, rezystor termiczny? może termistor ( o rezystancji zaleznej od temperatury) a rezystor to element o charakterystyce liniowej (przepływający prąd jest proporcjonalny do przyłozonego napięcia).

Warystor ograniczy ewent. przepięcia, termistor w zalezności od rodzaju ograniczy lub zwiększy wartość prądu (ch-ka ujemna lub dodatnia). I tyle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie czy w czasie deszczu mając włączone wycieraczki na obojętnie jakim biegu w czasie hamowania przestają wam wycierać i po ponownym ruszeniu wycieraczki same startują????? zauważyłem to już dawno ale dziś jadąc do pracy w deszczu jakoś mnie natknęło na to pytanie czy to normalne.... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to normalen jak masz na "drugim biegu" to jak się zatrzymasz to przełączają się na sekwencyjne. Po zatrzymaniu samochodu prędkość działania wycieraczki zmienia się samoczynnie odpowiada za to samoczynna regulacja szybkości wycierania szyby przedniej.

Nie wszystkie modele to mają.. Po ruszeniu z miejsca praca wycieraczki zmienia się na wybraną uprzednio - taką jaką miałeś przed zatrzymaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!