Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka Mc'Persona + łożysko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś sobie z ciekawości sprawdziłem co mi tak strzela w zawieszeniu i okazało się, że to łożysko mc'persona już nie wyrabia... i tu do Was pytanie, czy mogę wymienić samo łożysko ? czy może nie ma sensu się w to bawić i od razu wymienić cały komplet, tzn łożysko+poduszka, jeżeli tak to jaki koszt tych części bo ceny widzę różne od 180zł za komplet po 250zł...

Jaką firmę wybrać ? i czy po wymianie tej części trzeba ustawiać zbieżność kół ?

Megi II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wymienić same łozyska cena 40zł za sztukę, a kompletne poduchy senowo zaczynają sie od 150 za jedną (oryginał) na allegro.... objawem niesprawnych łożysk jest takie coś ze jak stoisz i przekręcasz kierownicą raz w prawo raz w lewo to słychać takie strzelenie i delikatne zadrganie... nie trzeba po tym ustawiać zbieżności o ile sie ruszało się ustawień drążka...

 

wymiana:

 

odkręcasz koło, potem śruby mocowania amora do zwrotnicy, odkręcasz łącznik stabilizatora...

 

następnie pchasz zwrotnice do ziemi, amor wychodzi z niej i odkręcasz poduchę od kielicha... i masz kolumne w ręce, dalej chyba tłumaczyć nie musze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki kolek, właśnie takie mam objawy, podniosłem samochód i strzela ostro podczas kręcenia kierownicą, przyjrzałem się to nawet sprężyna się blokuje - tak dojechane łożysko. Widzę, że wymiana nie jest skomplikowana wiec zrobię to sobie spokojnie w garażu :?:

btw. na allegro doszukać się nie mogę poduchy do megi II.

 

Pozdro.

 

Szkoda, że wymiana sprzęgła nie jest tak prosta hehehe, może znasz jakiegoś dobrego mechaniora co by sprzęgło wymienił za przyzwoite pieniądze :roll: bo wyciągnąć skrzynie w 1.9dci to w cholerę roboty :/

 

Kropeczki zostały zastąpione czerwonymi leterkami. Przypuszczam, że właśnie to słowo miałeś na myśli. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też łożyska sie blokowały, bo to jest tak: przekręcasz i sprężyna się skręca i po chwili jak siła jest za duża to łozysko puszcza i spręzyna się gwałtownie rozwija i od tego jest ten dźwięk i taki zadrganie....

 

a co do skrzyni to albo Luzarowski (czy jakoś tam) ze stanisławia, moze kojarzysz Marcina Pacułta jeździł seicentem a teraz czarną C2 to ten mechanik to jego sąsiad) albo jest w przytkowicach taki koleś co ostatnio robił znajomemu sprzęgło w C5 i też się na tym zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam ten sam problem z łożyskami McPersona, ale mam pytanko, czy u Was również gdy auto przejeżdża przez nierówności i karoserię dociska w dół to wtedy pojawiają się wibracje na pedale gazu, czy to wina tych łożysk.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wibracje na pedale gazu ?? nie bardzo rozumiem jak to sie objawia, u mnie takich objawów nie było, sprawdź też łączniki stabilizatorów no i może masz poduszkę na mc'personie wybitą, ja za komplet sachs'a (poduszka + łożysko) dałem 130 z czymś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam do wymiany poduszkę plus łozysko (z wymianą 350 PLN za stronę)

wibracje polegają na tym, że jak cały samochód dociska w dół to wtedy odczuwalne są te wibracje, lekkie mrowienie na pedale gazu i słychać lekkie mruczenie (nie mogę znależć słowa).

Zatem, czy te drgania sa od łożysk i poduszek McPersona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachs'a, nawet zszedłem do garażu na pudełko luknąć... mam nadzieje, że się nie wybije znów po 5tyś km...

 

@kraszon od czego są drgania to Ci nie powiem bo u mnie nie drgało, a może to Ci drga od silnika ?? (wybita poduszka trzymająca silnik)

 

350zł za stronę to trochę dużo...

w każdym razie ja dziś wymieniałem sworzeń wahacza, jakiś niemiecki podobno dobry 110zł :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj nie wiem, bo nie wymieniałem jeszcze, ale właśnie jak poduszka silnika, ta od góry (jak otworzysz maskę to ją widać) w 1.9dci lubi się wybijać i takie są objawy jak mówisz - drgania silnika przenoszone na karoserie i jej elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Heh... ja tez mam niby podoby problem z lozyskami, ale cos mam przeczucie ze to cos innego. Otoz to specyficzne strzelanie - jakby sprezyna na zatartym lozyku nagle odskakiwala, pojawia sie nie przy skrecaniu kol, ale zwykle bez wyraznego powodu - tzn jak sobie jade powolutku po prostym, a czasem jak po dziurach. Co ciekawe, czasem mozna przejechac 200km i nie stuknie/brzdeknie ani razu, a czasem stuka non stop. Przy prostych lub skreconych kolach. No i teraz najlepsze - oba lozyska McPersona zostaly wymienione i g... pomoglo. Zawieszenie sprawdzone w 4 roznych warsztatach i stacjach diagnostycznych... koncowki, drozki, stabilizator, drazki stabilizatora, wahacze, amorki, dokrecenie maglownicy itp -wszystko (niby) ok...

Moje pytanko jest takie: czy zuzyte poduszki lozyska moga wywolywac podobny efekt to padnietego lozyska? Czy padnieta poduszka powoduje ze lozysko nie wspolpracuje ze sprezyna jak nalezy?

 

Dzieki z gory za pomoc.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolek, kolego, po wymianie łożysk na kolumnach McPhersona TRZEBA ustawiać zbieżność!!Wymieniałem w ubiegły wtorek (bez poduszek) więc wiem - w czasie jazdy próbnej koło kierownicy zmieniło ustawienie o dobre kilkanaście stopni w lewo. Pamiętaj, że zużyte łożysko skutkuje innym ustawieniem kolumny McPhersona w jej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, jak mocno były zużyte, ale po wyjęciu wyraźnie haczyły w jednym miejscu, no i objawy były typowe - "strzelanie" i te sprężyste odgłosy. W ogóle to jest to bardzo"francuska" awaria, tak jak napinacz paska osprzętu i nieszczęsne koła pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!