Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka Mc'Persona + łożysko


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzis wymienilem łożyska + osadzenia 219zl za sztuke, mechanik zrobił to w 2h i w symie zapłacilem 560zl. Charakterystycznych pukan brak :( Byłem u kolesia co robi geometrie i powiedział mi ze nie trzeba zbierzności ustawiać. Pojeżdze to zobacze.

 

W moim scenicu przy predkosci ok 150-170 mam wrazenie ze "lata jak szmata" napewno nie mam zadnych luzów bo bylo na szarpakach sprawdzane... zastanawiam sie czy to normalne, czy powinienem sie ty martwic...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam takie pytanko...? czy zatarte łożysko na mcpearsonie może skutkować tym ze przy ostrym skręcie w prawo badż lewo auto jest sciągane w któraś ze stron???"

Dodam ze jesli autko sciaga mi np. w prawo to gdy sie zatrzymam i skrece kierownica w lewo auto jedzie prosto..- analogicznie w druga strone...zbierznosc byla ustawiana w 2 warsztatach i byla ok.. nie mam pojecia co to moze byc i czy to te łozyska????? :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że zużyte łożysko skutkuje innym ustawieniem kolumny McPhersona w jej osi.

 

Czy przez takie zuzyte łożysko kolo moze lekko odstawać od pionu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reksu, tak może ściągać bo sprężyna nie pracuje płynnie z łożyskiem i trzyma koła skręcone przez co ściąga.

beziii, nie wydaje mi się. musiało by być całe rozsypane żeby coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Heh... ja tez mam niby podoby problem z lozyskami, ale cos mam przeczucie ze to cos innego. Otoz to specyficzne strzelanie - jakby sprezyna na zatartym lozyku nagle odskakiwala, pojawia sie nie przy skrecaniu kol, ale zwykle bez wyraznego powodu - tzn jak sobie jade powolutku po prostym, a czasem jak po dziurach. Co ciekawe, czasem mozna przejechac 200km i nie stuknie/brzdeknie ani razu, a czasem stuka non stop. Przy prostych lub skreconych kolach. No i teraz najlepsze - oba lozyska McPersona zostaly wymienione i g... pomoglo. Zawieszenie sprawdzone w 4 roznych warsztatach i stacjach diagnostycznych... koncowki, drozki, stabilizator, drazki stabilizatora, wahacze, amorki, dokrecenie maglownicy itp -wszystko (niby) ok...

 

A moze kolumna kierownicza. Tam tez sie robi luz w megankach. Zlap sobie drazek jak najblizej podlogi (przy prdalach), pokrec kierownica i wyczujesz czy jest luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!