Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem po zakupie auta


luki2986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum więc to jest mój pierwszy post i od razu chciałbym się z tego miejsca przywitać :?:

 

Forum przewertowałem przed zakupem auta i trochę wiedzy zaczerpnąłem przed tą transakcją. Niestety nie uchroniło mnie to przed obecnymi problemami, które wyszły po tygodniowym użytkowaniu auta.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pierwsza sprawa to dźwięk z odmy, rozwiązanie już znalazłem na forum także na dniach sobie to ogarnę :)

<><><><><><><><><><>><><><><>

Druga sprawa na którą nie znalazłem odpowiedzi dotyczy dźwięków po dłuższym postoju auta. Zazwyczaj dzieje się to po porannym rozruchu bo w ciągu dnia autko trochę km robi. Polega to na tym, że po ruszeniu autem, po pokonaniu paru metrów słyszalny jest dziwny brzdęk, który rozchodzi się nawet po pedale gazu czy hamulca i chwilę po brzdęku jest chwilowe terkotanie a potem cisza. Dzieje się tak gdy silnik jest zimny, przy kołach skręconych i skierowanych do jazdy na wprost, auto nie traci mocy, nie przerywa, płynnie rozwija moc i tylko dosłownie minimalnie czuć delikatne falowanie obrotów na biegu jałowym. Ostatnio miałem problem z rozruchem, autko dłużej kręciło i zaskoczyło dopiero po dodaniu gazu, przed tym jeszcze zdarzeniem wrzuciłem do auta nowe aku i zregenerowany rozrusznik.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dodam tylko tyle, że po zakupie auta wymieniłem kompletny rozrząd + KZFR bo przed wymianą było już słychać dieselka. Do tego olej (niecałe 5l bo mechanik nie wiedział ile wchodzi ale zarzekał się, że sprawdzał stan i jest si, oczywiście nie było si i muszę dolać 0,5l), filtr oleju, filtr powietrza oraz regenerowałem rozrusznik. Na dniach będę wymieniał filtr paliwa i świece ale wątpię żeby to rozwiązało mój problem bo wydaje mi się, że to jest sprawa typowo mechaniczna.

Myślałem, że może to być któryś przegub bądź półośka ale myślę, że działo by się tak za każdym razem, ruszeniem.

Spotkał się już ktoś z takim problemem? Na dniach wrzucę filmik żebyście mieli lepsze rozeznanie w moim problemie ;)

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie <czerwona>

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest na forum ale nie wiedząc kompletnie co to może być ciężko dobrać jakieś słowa kluczowe do "szukajki" co za tym idzie znaleźć rozwiązanie problemu :P

Czyli rozumiem, że ten model tak ma i mam się tym nie przejmować? Bo dźwięk jest taki jakby zaraz miało coś się urwać, rozlecieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś u mnie jest nie halo albo u kolegi Lewy...

 

Chociaż na logikę biorąc to jeśli byłoby to o czym pisze kolega Jaru to podejrzewam, że dźwięk pojawiałby się za każdym razem po ruszeniu autem a nie tylko po dłuższym postoju...

 

Zapomniałem jeszcze spytać o obroty silnika na 6 biegu przy prędkości 90 i 100km/h bo wydaje mi się, że u mnie są one troszkę za wysokie jak na nadbieg...jutro podam jakie są to wartości przy tych prędkościach bo nie pamiętam dokładnie :)

 

EDIT: Więc tak na 5 biegu przy 90km/h auto ma obroty ok. 2900/min natomiast po wrzuceniu 6 biegu obroty spadają zaledwie do ok. 2300/min, też tak macie? Nagrałem filmik żeby pokazać Wam o jaki dźwięk podczas ruszania mi chodzi ale niestety nic nie słychać na nagraniu chociaż dźwięk był ale delikatniejszy niż zazwyczaj, być może dlatego, że auto stało zaledwie 3h...

Edytowane przez luki2986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów i koleżanki:). Jestem nowy użytkownikiem owego wspaniałego autka Megane 2 Lift 2007,1.6 16V Beznyzna, Kombi. I mam taki oto problem zdziwnym odgłosem więc pozwoliłem się podpiąć pd temat.

 

1. Samochód stoi sobie na parkingu zaciągnięty ręczny hamulec i bieg.

2. Uruchamiam auto na początku troszkę nierówne obroty ale nie gaśnie. Na rozgrzanym silniku pracuje równo.

3. Ruszam na biegu z kołami skręconymi np. w prawo, następnie koła prostuję i słyszę chrebotanie niczym metal o metal z przenoszeniem się na pedały. Prędkość w granicach 10 - 20 km. Dodam że owy hałas zwraca uwagę przechodniów.

4. Chrebotanie to ustępuje. Robiłem na parkingu różnego typu manewry jak ruszanie z miejsca, jazda po nierównej nawierzchni itd. również w wersji z skręconymi kołami i jakoś tego nie zaobserwowałem.

5. Sprzęgło chodzi dobrze - biegi wchodzą elegancko bez zacięć.

 

Może gdzieś w okolicach Częstochowy jest magik godny polecenia co może zdiagnozować owy odgłos. Wówczas chętnie bym podjechał. Domniemywałem, że może być to przegub wewnętrzny. Ale po przeczytaniu tego artykułu to może być również pompa ABS. Ale podczas hamowania nie czuje się pulsowania pedału i autko równo hamuje.

Edytowane przez Mercino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!