FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Wymiana świec żarowych 1,9 dti - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phI
Wymiana świec żarowych 1,9 dti

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Norby 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:SPRZEDANA......
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 19 styczeń 2008 - 08:16

Witam serdecznie, może mój problem jest prozaiczny lub w ogóle jego nie powinno być ale muszę zapytać. Sprawdziłem świece żarowe i do wymiany jest jedna właśnie ta do której jest najtrudniejszy dostęp (pierwsza od strony paska rozrządu). Czy ktoś już samodzielnie wymienił tą świecę? dziękuję za każdą podpowiedź.
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www z dyskami SSD

Szukasz samochodu?
Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 19 styczeń 2008 - 09:41

Tak trza mieć kluczyk dopasowany "łamany" nie pamiętam teraz rozmiaru. Przed wymianą - tzn zanim odkręcisz dobrze przeczyść (wydmuchać jak masz czym) wszystko w koło z syfu i wszystkiego co potem może wpaść do środka :!: Powinno się niby wymieniać wszystkie na raz, ale to zależy od zasobności portfela i przymusu. Starsze i tak szybciej padną, bo już trochę przeszły.
Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Norby 

• Silnik:SPRZEDANA......
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 19 styczeń 2008 - 20:45

Tak trza mieć kluczyk dopasowany "łamany" nie pamiętam teraz rozmiaru.

Wszytko się zgadza. Łamany klucz ale do pewnego momentu, wszystko się blokuje o obudowę łapy silnika doszedłem do tego momentu i dalej nie ma miejsca na nic...... nawet nie chce się obracać. Może jakiś specjalny klucz do podejścia bokiem?? Co do reszty świec zgadzam się, już są wymienione pozostała tylko ta jedna i ona właśnie mnie boli. Przez nią mam co rano problemy z odpaleniem przy niskich temperaturach. :evil:
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   aniewa 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:scenic II phI
  • Silnik:1,5 dci 101kM
  • Przebieg (tys.km):202000

Napisano 20 styczeń 2008 - 10:57

Trzeba poświęcić klucz oczkowy odgięty nr. 10 wyprostować go na zgieciu i takim kluczem będzie podejście do tej świecy. Przynajmniej mi tak się udało wymienić tą świecę.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   DMC-100 

• Silnik:1.9d F8Q 620
  • Przebieg (tys.km):192

Napisano 30 listopad 2008 - 00:16

chciałem podpiąć się pod temat. mam zwykłego diesla 1.9. Wymieniłem dziś świece i myślałem że zauważę doraźną poprawe w grzaniu świec. ale dalej to samo, czyli świece grzeją sie dalej ok 10-15sek. zdaje mi się że to za długo? czy ktoś może opisać jak w innych dieslach tego typu to wygląda?
Michał
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 30 listopad 2008 - 09:56

O grzaniu świec już pisaliśmy na forum <ok> Dodam tylko, że musisz rozróżnić czas do zgaśnięcia kontrolki a faktyczny czas grzania świec :!:
Dołączona grafika
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1