Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś z Was jest już po wymianie tarcz w Megane III 2.0 tce (180 KM)? Właśnie stoję przed wyborem zestawu tarcze+klocki na przód. Nie chcę fabrycznego zestawu, ponieważ seryjne klocki to pylące nieporozumienie o żywotności max. 20 tys. km. W poprzednim samochodzie zakupiłem zestaw z EBC i byłem bardzo zadowolony. Do Megi planuję zestaw tarcze EBC (gładkie) + klocki redstuff. Czy ktoś ma u siebie niefabryczny zestaw? Coś możecie polecić?

Jest jeszcze ciekawa tarcza Zimmermann sport (nawiercana), ale nic nie wiem o tej firmie. Ktoś ma u siebie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmermann Sport bardzo dobre tarcze mój brat ma założone w Bmw E46 w silniku 325Xi najlepiej w spół grają z klockami ATE Ceramic one nie pylą tylko musisz zobaczyć czy występują te klocki do Megane III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też stoję przed wyborem kompletu na przód..2.0 Tce..w poprzednim aucie / alfa 147 150 km / kupiłem zestaw ATE ceramiczne klocki i gładkie tarcze...byłem zadowolony i klocki faktycznie nie pyliły.Jak znajdziesz kolego zestaw daj linka z ceną ;).

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Po dłuższej analizie i konsultacji ze sklepem zdecydowałem się na zetaw:

1. Tarcze - ZIMMERMANN SPORT

2. Klocki - ATE Ceramic

Koszt zestawu na przód około 825 zł + rabat 5% - zamawiałem na hamulcesklep.pl

Przy okazji wymienię też płyn hamulcowy na taki o podwyższonej temeraturze wrzenia - BF 307+

Monataż w przyszłym tygodniu. Po dotarciu dam znać jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...,, grubo "..:P te Zimmermanny są nawiercane i nacinane ?? Ładnie się to prezentuje ...ale trochę bym się bał o to że mi popękają przy wjechaniu w kałużę.. dlatego zawsze kupuję gładkie..może czas na zmiany ..?? :P

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zestawie (oś przednia: tarcze Zimmermann Sport, klocki ATE Ceramic) zrobiłem już ponad 1500 km. Póki co jestem bardzo zadowolony, w mojej opinii skuteczność jest nieco lepsza niż na oryginalnych częściach. Największmi plusami jest bardzo cicha praca i bardzo niskie pylenie. W ostatnich dniach zrobiłem trasę około 1000 km i felgi były praktycznie czyste, a zgromadzony lekki osad bez problemu zszedł po zmysciu myjką ciśnieniową.

 

Przy okazji wymieniłem też płyn hamulcowy. Poniżej znajdziecie foto z i po montażu.

post-49416-0-58861800-1394555252_thumb.jpg post-49416-0-26508200-1394555268_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam nadzieję że wniosę coś nowego w temat,

też kupuję właśnie klocki ceramiczne i przejrzałem sporo materiałów.

Co prawda nie myślę o ATE tylko o JURID White Ceramic, ale klocki poza firmą są w tej samej technologii co ATE Ceramic czy EBC RedStuff.

Generalnie w oficjalnych materiałach jakie wypuszcza Jurid, wszędzie jest informacja, że do ceramicznych klocków stosuje się tarcze gładkie (u mnie będzie to Zimmermann gładki):

 

Cytat:

Jakie tarcze hamulcowe stosować z klockami JURID WHITE?

Należy stosować wyłącznie tarcze gładkie, najlepiej JURID. Nie należy stosować nacinanych ani nawiercanych tarcz, ponieważ te rozwiązania mają na celu ograniczenie lub wyeliminowanie zjawiska fadingu, które nie powstaje przy zastosowaniu klocków ceramicznych. Używanie takich tarcz jest więc bezcelowe, tym bardziej, że takie tarcze przyśpieszają zużywanie się klocków hamulcowych.

 

do poczytania o klockach ceramicznych (to samo dotyczy ATE, EBC, etc...):

http://motofocus.pl/nowosci/12089/ceramiczne-klocki-hamulcowe-jurid-white-praktyczne-zalety

http://motofocus.pl/nowosci/11824/jurid-white-ceramiczne-klocki-hamulcowe-dla-najbardziej-wymagajacych-kierowcow

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/ceramiczne-klocki-hamulcowe-jurid-white-czyste-felgi-bez-kompromisow-w-hamowaniu/0rx4z

Edytowane przez TomaszM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!