Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

scenic 1,6 16V czy ma filtr paliwa?


Apollo1311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie w jaki sposób można domowym sposobem sprawdzić, która cewka padła. Mam scenika 1,6 16 V rok 2002, kilka dni temu coć sie stało zaczął przerywać, i od czasu do czasu miga pomatrańczowa kontrolka czyba awarii wtrysku. Wymieniłem dziś swiece na nwe EYQEM RFN 52 LZ , cewki sagem z ewnątrez żadnej oznaki awarii. Ich rezystancja po stroni pirwotnej 0,6 oHm , po stronie wtórnej nie moę ich pomierzyć. wymiana świec trochę pomogła bo teraz mniej szarpie ale nie ma jesze pełnej mocy. Dodam że jak się go zapali to przez 20 sek chodzi równo by po chwili nierowno pracować. Wymieniłem filtr powietrza i chcałem zmienić również filt paliwa. jednak nigdze nie mogę go znalęzć. Może u mnie go nie ma. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa masz na baku, musisz wejść pod samochód

co do cewek przypuszczalnie są OK ja też mam takie wartości, co do szarpania na szybko do sprawdzenia jest czujnik położenia wału (szukajka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik połozenia wału spradzony ma 230 ohm. Wic jest dobry. Samochód pali idealnie od tyka. Po zapaleniu pracuje normalnie 20 sek. po czym zaczyna kuleć. Wleję jeszcze denanuratu do baku. Ustreka pojawiła sie po 50 km jak zatankowałem na Orlenie do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesczcze go nie litrazowałem. gdyż na usterce zrobiłem 200 km. Ta kontrolka z silnikiem jest pomarańczowa i miga kiedy usiłuję go rozpędzać. Muszę jechać na komputer, może wykaże co mu dolega.

 

[ Dodano: 2008-01-22, 16:32 ]

Na kompie wyszło brak isry 3 cylindra . Pytanie bo zapomniałem zapytać elektronika czy czodzi o cewkę trzecią licząc od skrzyni biegów?

 

[ Dodano: 2008-01-23, 18:13 ]

Cekwa trzeciego cylindra zostala wymieniona pod sklepem. Samochód znów odzyskał dawną moc :?: Proszę administratora o zamknięcie mojego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!