Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana osłony przegubu zewnętrznego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Temat był wałkowany ale z uwagi na to, że znalazłem wiele rozbieżnych informacji - proszę o podpowiedź...

Podczas wymiany sworznia wahacza, ciachnąłem sobie lekutko osłonę przegubu zewnętrznego. Czy wymiana gumy niesie za sobą potrzebę demontazu całej ośki...? Zastanawiam się czy brać się za to samemu czy dać to komuś do zrobienia żeby się nie wpierniczyć na jakaś minę w postaci lejącego się oleju ( jak to niektórzy opisywali...)

Z góry dziękuję za podpowiedź ;)

 

Ł..

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pikny manual jest http://megane.com.pl/files/download/135-wymian-oslon-przegubow-megane-i-ph-i-16-k7m-lewa-polos/

Od razu uprzedzam, masz tak samo, no może niewielkie różnice,

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie możesz wykonać to sam ale, pierwszy problem to nakrętka na przegubie. potrzebny jest duży i mocny klucz (30/32) nie pamiętam dokładnie. sworzeń kulisty i... już mamy gagatka na wierzchu. co do potrzeby demontażu całej osi. ja dla bezpieczeństwa zawsze demontuje całą, żeby przypadkiem nie uszkodzić drugiego przegubu, lub gumy. a tu już pojawia się problem wystrzelenia półosi z skrzyni biegów. spuszczenia i ponownego nalania oleju. a i z ściągnięciem przegubu z półosi nieraz też jest trochę problem. jak masz trochę zdolności mechanicznych no i oczywiście sprzęt to powinieneś dać sobie radę.

Koledze przydał by się słownik ortograficzny, porażka normalnie. ;)

P_r_z_e_m_o

 

jeżeli masz to proszę przyślij, jak tak bardzo cię to boli. ja zajmuję się rozwiązywaniem problemu a nie pisownią. Jeżeli to tobie ulży to już poprawiłem .

Edytowane przez kolomaniek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio wymieniał przegub zewnętrzny kumpel, mechanik to nie wyciągał całej półośki. Mówił jednak, że różnie to bywa z meganami bo w niektórych można bez wyciągania półosi, a w innych się nie da.

Kiedyś z kolei mi jakiś tam mechanik z zadupia małego mówił, że czasem w ogóle sie nie da przegubu wymienić i trzeba z całą półosią kupować... ;)

W każdym bądź razie u mnie wymieniał bez wyciągania półosi i zajęło mu to gdzieś 25 minut, z browarkiem w ręku ;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz kozie śmierć... próbuję sam na podstawie instrukcji od P_r_z_e_m_o ;)

Dziękuję za wskazówki... w sobotę rezerwuję sobie cały dzień na zabawę...a wszystko przez to, że nieuważny byłem przy tym @#$%^ sworzniu....

Pozdrawiam!!

 

Ł..

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chodzi o osłonę przegubu zewnętrznego to po co wyciągać półośkę :) Może silnik lepiej wyjąć ;)

Można tak

albo takim metalowym stożkiem. Już tak robiłem więc wiem o czym pisze ;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie ciekawe rozwiązanie. Tylko ten zestaw to z 1500 zyla będzie pewnie kosztował. Oryginalną osłoną SKF to rozumiem, a taka podróbka za 12 zł nie pęknie? A następne. Jeżeli pękła osłona to przed montażem nowej je zawsze myję przegub gdyż przez tę dziurę nie wiadomo co mogło dostać się do środka. No ale rozwiązanie SKF-u niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Megane IphII 1.4 16v. Pytanie- czy jest możliwość wymiany samej osłony gumowej przegubu jeśli chodzi o stronę kierowcy, czy trzeba wymieniać całą półoś?

 

Jakiś czas temu po stronie prawej miałem padnięty przegub i po sprawdzeniu przez mechanika okazało się, że sam przegub nie jest wymienialny- musiałem wymieniać całą półośkę. Czy w takim przypadku po drugiej stronie będzie się dało wymienić samą manżetę? Czy trzeba będzie ściągać cała półoś? Czy trzeba będzie jednak wyciągać całą półoś ze skrzyni biegów?

 

Dodano: 02 kwi 2017 - 08:47

a i czy orientuje się ktoś kto w wawie lub okolicach posiada taki przyrząd jak na filmiku wcześniej dzięki któremu nie trzeba wyjmować całej półośki ze skrzyni?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są specjalne stożki do nakładania osłony. Pokazane było jak to zakładać w programie 101 napraw na tvn turbo.

 

http://allegro.pl/lejek-stozek-montazowy-do-oslon-przegubow-i6760475968.html

 

a tu jest kpl. z osłoną http://allegro.pl/lejek-stozek-oslona-przegubu-nawilzajacy-sprej-i6743095783.html

Edytowane przez Tomek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tomek65- dzięki, nie sądziłem, że będzie to na allegro. Problem jest jednak taki, że nie wiadomo czy przyślą właściwą osłonę przegubu, bo z tego co wiem to nawet w obrębie jednego silnika 1.4 16V stosowane były osłony różnych wymiarów. No i pozostaje szukanie mechanika który to w ten sposób zamontuje. Bo ja sam nie mam ku temu warunków.

 

Edit: Podobno są uniwersalne osłony rozciągliwe SKF które można w ten sposób założyć i pasują one do Megane. Będę zamawiał na allegro.

 

Dodano: 17 kwi 2017 - 12:55

Osłona wymieniona metodą "lejka".

Na przyszłość innym polecam by zajrzeli jaką mają półoś czy cienszą czy grubszą zanim kupią uniwersalną osłonę. U mnie SKF nie pasowała, tzn dałoby radę założyć ale mechanik stwierdził, że będzie ocierać i na 99% w niedługim czasie się przetrze. Założone marki Autofren- ta pasowała. Podobno uniwersalne Kamoki to jakościowo dziadostwo.

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!