Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak podświetlania konsoli środkowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj w kolejnym odcinku serialu "co by tu mogło przestać działać w moim Scenicu" nagle zgasło mi podświetlenie konsoli środkowej - przycisków radia, przycisków klimatyzacji i nawiewu. Działa (świeci) mały wyświetlacz z temperaturą i siłą nawiewu, działają też zegary prędkościomierza i obrotów (już naprawiane). To jakiś bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

możecie powiedzieć, gdzie są te bezpieczniki w komorze silnila?? Mam ten sam problem i otworzyłem maskę gdzie obok akumulatora mam taką skrzyneczkę z wiązkami przewodów i bezpiecznikami, ale tam są chyba 4 bezpieczniki 20 i 40V A i nie ma 7,5. Czy może gdzieś jest schowana reszta bezpieczników???

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam są chyba 4 bezpieczniki 20 i 40V i nie ma 7,5.

Coś słabo zaglądałeś, jest tam ponad 20 bezpieczników w tym kilka 7,5A. Oczywiście mowa o meganeII/scenic II bo z Twojego profilu nie wiadomo jaki pojazd posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam scenica II z 2005r, ale chyba jest w nowszej budzie (nie bardzo się na tym znam - ma ksenony). Co do bezpieczników to zdjąłem klapkę z góry odsłaniając zwoje przewodów i po lewej stronie jest 5 bezpieczników. Żadnych innych nie widziałem na wierzchu. Rozmawiałem dzisiaj z elektrykiem z reno który powiedział, że bezpieczniki których szukam są głeboko pod akumulatorem. Aby się do nich dostać trzeba wyjąć akumulator, podstawę akumulatora i coś tam jeszcze i dopiero z boku wysuwa się skrzyneczka w której znajdują się bezpieczniki. Ponoć trzeba liczyć na dostanie się do nich od 1-1,5 godziny. Jak to jest prawda to przechlapane. Ja dzisiaj obejrzałem sobie dokładnie jak to wszystko wygląda i nie wiem czy tak rzeczywiście jest. Obok akumulatora jest już zakole i nie widzę miejsca gdzie można by wsadzić wysuwaną skrzyneczkę z bezpiecznikami. U mnie wygląda to tak jak w załącznikach.

post-47901-0-43932100-1408475527_thumb.jpg post-47901-0-98921600-1408475624_thumb.jpgpost-47901-0-70487200-1408475598_thumb.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest faktycznie z 2005 roku, to nie jest prawdą to co opisujesz. Tak jest w wersjach poliftowych Ph II od połowy 2006 roku. W Ph I trzeba tylko zdjąć pokrywę skrzynki bezpieczników i wszystkie są na wierzchu. Nic tylko wymieniać.

Chyba że masz Ph II, to wtedy faktycznie jest trochę więcej roboty, żeby wymienić tam bezpiecznik, ale z tym czasem 1-1,5 godziny to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

W międzyczasie edytowałem post i dodałem zdjęcia jak to u mnie wygląda. Czy możesz określić gdzie u mnie mogą znajdować się te bezpieczniki?

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jutro rozepnę to łącze, odkręce widoczną nakrętkę i zdejmę tę osłonę która jest na wierzchu, może coś tam jeszcze pod spodem jest, choć jak patrzyłem z boku to nie wydaje się, że by tam weszły bezpieczniki. Jutro się okaże. Oczywiście poinformuję co zastałem. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz określić gdzie u mnie mogą znajdować się te bezpieczniki?

Jednak to jest PhII. Trzeba wysunąć tą płytkę miedzy białym złączem, a dużymi bezpiecznikami. Ona jest odwrócona i pod spodem są te bezpieczniki, o których mowa.

Jak to dokładnie zrobić znajdiesz w tym temacie: http://megane.com.pl/topic/47407-bezpieczniki-w-komorze-silnika-jak-sie-tam-dostac/page__view__findpost__p__349526

 

Dodano: 19 sie 2014 - 21:42

Jutro rozepnę to łącze, odkręce widoczną nakrętkę i zdejmę tę osłonę która jest na wierzchu

Na tym etapie tej obudowy co została już bardziej nie zdemontujesz. Teraz moduł z bezpiecznikami trzeba wysunąć w stronę akumulatora. Spróbuj może ją tylko trochę wysunąć, chociaż nie wiem czy się tak da,ponieważ ona jest podobno w prowadnicach i skosem nie bardzo wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki serdeczne. Co prawda pod tym linkiem http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=114114 nie pokazują mi się zdjęcia, ale mam nadzieję, że sam opis wystarczy. W wolnej chwili posiedzę nad tym i rozbiorę co trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmę tę osłonę która jest na wierzchu

To bez dobrego brzeszczotu może być niewykonalne.....

zazwyczaj moduł wysuwa się w lewo z tej obudowy, a by tego dokonać, to kilka zabawek trzeba zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pod tym linkiem http://renault.auto....ic.php?t=114114 nie pokazują mi się zdjęcia

Faktycznie, nie ma ich teraz, a jeszcze rok temu były. Tak to jest z zewnętrznymi serwerami. Szkoda, bo dokładnie było to przedstawione, krok po kroku co należy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz rozbierać skrzynkę z bezpiecznikami sprawdź między innymi czy masz lewe światło pozycyjne i czy działa podświetlenie przycisków podnoszenia szyb. Jak spali się ten bezpiecznik którego szukasz to nie będzie między innymi zasilania tych elementów które wymieniłem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!