Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtra kabinowego renault fluence 1,6 benzyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zabrałem się za wymianę filtra kabinowego w moim samochodzie i troszkę musiałem się nakombinować. Niestety na żadnym z forum nie znalazłem dokładnego opisu ani zdjęć gdzie może znajdować się ten filtr więc zamieszczam zdjęcia z opisem.

post-68539-0-00070000-1394122762_thumb.jpg

post-68539-0-69893700-1394122778_thumb.jpg

post-68539-0-35107600-1394122801_thumb.jpg

post-68539-0-35206900-1394122822_thumb.jpg

post-68539-0-56521000-1394122853_thumb.jpg

post-68539-0-75884400-1394122930_thumb.jpg

post-68539-0-51349900-1394122974_thumb.jpg

post-68539-0-12675600-1394122995_thumb.jpg

post-68539-0-61297800-1394123010_thumb.jpg

post-68539-0-19535400-1394123135_thumb.jpg

post-68539-0-26310400-1394123255_thumb.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, fajnie, ale dlaczego nie zrobiłeś manuala w formie pdf-a.

Opisy na zdjęciach są nieczytelna, lub słabo czytelne.

Przydało by się to poprawić, zrobić pdf-a i umieścić na Downloadzie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zmieniałem filtr kabinowy w swoim Fluence. Nie czytałem wcześniej tej instrukcji, ale miałem manuala od megane III. Wyjąłem schowek mniej więcej jak tu jest opisane (pominąłem odpinanie panelu z wyłącznikiem poduszki, wystarczy odchylić). Wymieniłem filtr, złożyłem. I... nie róbcie tego!

 

Uwaga! Wystarczy zdjąć panel boczny i dostęp do filtra jest od ręki. Taka wymiana we Fluence to 5 minut roboty.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również dołożę parę uwag odnośnie wymiany filtra kabiny. Przerobiłem to na moim megane III, ale we flunece jest tak samo, więc swoje uwagi przekazuję w wątkach dla obu aut.

Więcej znajdziecie tutaj.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

bardzo dziękuje za ten tutorial, już myślałem, że nic nie znajdę, a tu jutro będę miał ułatwioną robotę:)

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Chciałem sie jeszcze zapytać o te zaczepy, czy po prostu je podważać? Czy coś jeszcze, oczywiście nie chciałbym niczego wyłamać i krótko mówiąc wychodzi na to, że Fluence i Megane mają taką samą instrukcję wymiany? Pytam bo mam akurat do Megane III.

 

Znalazłem jeszcze filmik:

Edytowane przez Roland123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zaczepy to są dwa metalowe z lewej strony, w górnej i dolnej cześci. To są jakby rozszerzone "koszyczki" nasunięte na "pazurki" w osłonie. A potem wciśnięte w prostokątne otwory w drugim plastiku - widoczne na twoim filmiku. Po prawj stronie - mniej więcej w 1/3 długości od prawej krawędzi na środku jest jeden plastikowy klips (stożek) wciskany w okrągły otworek. Osłony nie trzeba podważać żadnym narzędziem i lepiej tego nie robić, bo zostają ślady. Najlepiej włożyć palce pod plastik od dołu blisko miejsc zaczepów i po prostu ciągnąć (wypychać) do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione, wszystko co trzeba było zrobić to:

zdjąć plastikowy panel, zdjąć zaślepkę filtra to wszystko, minuta roboty, nie było żadnych torxów o których niektórzy pisali. Nie jestem cały czas pewien czy dobrze włożyłem filtr, ponieważ ten obrazek był dziwny a co ciekawe, filtr który wyciągnąłem był włożony w odwrotnym kierunku jak ten nowy z instrukcji, tak jakby był źle założony przez osobę która go zmieniała.

 

Krótko mówiąc bardzo prosta czynność

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam, właśnie dobrałem się do filtra. Nic nie demontuje, tylko kładę się w "nogach" i klapkę otwieram ciągnąc za dolny zaczep, filtr stary ciężko wychodził bo zapchany. Ale operacja otwarcia klapki 30s. Wyciągnięcie starego 1min. Tylko sąsiad się dziwnie patrzył jak widział nogi zamiast głowy. Trochę te porady tu mnie wystraszyły ale operacja wymiany jest łatwiejsza niż przeczytanie ich.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nic nie trzeba demontować, dostęp do klapki jest bez zdejmowania bocznej osłony, wystarczy odkręcić klapkę filtra i go wymienić.

 

Dodano: 09 wrz 2016 - 11:55

Dla wszystkich którzy uważają że schowek koniecznie trzeba wymontować...

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!