Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy mogę poczekać z wymianą rozrządu?


Zakk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniać pasek już, bo 5 lat minęło? Podobno do 7 lat można, gdy nie ma przebiegu wysokiego... 1000 zł poleci jak nic....

A jak strzeli pasek to remont będzie kosztował 3 razy tyle. Wybór należy do Ciebie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu ? Że niby z lepszych materiałów pasek ? Nie sugerowałbym się tym. 5 lat to wystarczająco dla paska. Tak samo jak kiedyś wymiana oleju co 30 tyś km, a potem padają turbiny i obracają się panewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No to przyszła kryska na matyska....pasek rozrządu.... poszedł w las, z hukiem :((((

a konkretnie wpierw poszedł wielorowkowy od alternatora (UWAGA na niego !!!!!!!!!!) - połowa zeszła i strzępy weszły w pasek rozrządu i wyrwało ząbki i po silniku :( na parkingu - ledwo ruszyłem i klapa.... tak więc nie sama wina paska rozrządu (ten wyglądał nieźle po ściągnięciu), ale innego za 50 zyla.... Myślę, co by było, jakbym wymienił niedawno ten pasek, a awaria z wielorowkowego i tak by się przydarzyła... brrrr.....

 

W każdym razie wyszła mi fakturka 2900 zł za naprawę, w tym mam oczywiście nowy pasek z pompą, no i obowiązkowy przegląd olejowy - więc i tak spora część tej kasy by poszła na standardową wymianę. Przebieg równe 160 kkm,z czego 100kkm na gazie. Tłoki wyglądały nieźle, jak na LPG :) wymieniono komplet zaworów, wszelkie uszczelniacze i uszczelki, drobne planowanie głowicy, wszystkie przewody od LPG. A że spod głowicy już od dawna ciekł olej.... w każdym razie 2 tygodnie chodziłem piechotą....

Tak więc mam niemal nowy silnik na gwarancji ;)

 

Ale po tygodniu do kompletu doszła mi kontrolka "abgassystem uberpufen" (nieszczęścia chodzą parami), więc albo katalizatorek lub sonda lambda do wymiany - tyle po clipie. W poniedziałek pan rozbierze i oceni, z czym problem... już niewiele pozostało do wymiany w mej megance, pewnie kolejne 5 lat pociągnę w tej sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że to się źle skończy.

 

Myślę, co by było, jakbym wymienił niedawno ten pasek, a awaria z wielorowkowego i tak by się przydarzyła... brrrr.....

Nic, bo razem z rozrządem wymienia się także wielorowkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

No to nie każdy mechanik jednak o tym wie.... 5 lat temu słowem nie wspomniał o tym pasku... i ten chyba był od nowości w aucie.... a dodam, że to "odłam" rodziny z ASO - która straciła autoryzację ze 3 lata temu ;)

Obecny mechanik na szczęście jest przezorny i wie, co z czym łączyć.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wymianie rozrządu mechanik od razu sam stwierdził, że nie da gwarancji na rozrząd bez wymiany także paska wielorowkowego. Więc nie ma co oszczędzać na tym. I jeszcze wspomnę, że należy okresowo sprawdzać ten pasek. Sam miałem taki przypadek, że już w ostatniej chwili wymieniłem pasek wielorowkowy bo już by długo nie pociągnął (popękany i rozwarstwiał się), a przejechał w samochodzie tylko 30 tys. km. A przyczyną tego stanu był luz boczny na napinaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Podbijam i proszę o opinię. Megane III ph 3 2014, przebieg około 54000 km. Kupione w ASO, w którym kupił je pierwszy właściciel, tam też serwisował i zostawił w rozliczeniu. Wymieniać rozrząd czy czekać? Jeśli czekać to do ilu lat / jakiego przebiegu? Wiadomo, że książka bajki opowiada. Od nowości dwa serwisy z wymianą oleju i filtrami co 20kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest tak, że wymienia się co 5 lat lub ilość im wpisana w instrukcję serwisową.

Ja bym poczekał do mniej więcej 90 tys. km. Oczywiście jeśli jesteś pewien tego przebiegu. ;)

Natomiast, jeśli zauważysz, że coś się dzieje (np. pasek się strzępi) to należy wcześniej zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Renault ma szczegółową informację co i kiedy należy wymienić. Rozrząd wymienia się co 120.000 km lub co 6 lat, decyduje fakt, który warunek wypada wcześniej. Jeżeli przebieg twojego auta jest autentyczny i wszystko w elementach rozrządu jest ok. masz jeszcze czas na wymianę. Ja wymieniam olej i filtry co 15.000 km. W szóstym roku eksploatacji wymieniłem rozrząd z pompą bez koła zmiennych faz rozrządu oraz płyn hamulcowy i chłodzący. Książka serwisowa nie opowiada bajek lecz przedstawia zalecenia producenta. Twoje prawo do nich się stosować, lub nie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymienia się co 120.000 km lub co 6 lat

Zajrzałem do mojej książki przeglądów i w niej stoi - lub co 5 lat, a przeglądy okresowe i związane z tym wymiany oleju co 20 tys.km. i ściśle się tego trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegając od tematu ale w kontekście zalecanych interwałów. Teściowi właśnie strzelił pasek rozrządu w SII 1.9 po jakiś 3 latach i około 60kkm od wymiany.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!