Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakiej firmy pasek rozrządu kupić?


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro aktualnie są sklepy sprzedają komplety:

- oryginały 125 zł (pasek + napinacz)

- deyko + napinacz 99 zł

- gates + napinacz, też chyba 99 zł

- jest jeszcze komplet SKF za 150 zł

Podobno ten oryginał i gates są wzmacniane, a deyko nie.

Ceny są atrakcyjne bo wsklepie za to chcą pod 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jestem nowym użytkownikiem maeganki 2 i co ile powinno się wymienić pasek rozrządu

 

Przepisowo co 120 kkm, ale przyjęte jest i zalecane zmieniać co 80 kkm, a napewno co 5 lat. Wszystko zależy od sposobu użytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, na allegro są komplety do silnika K7M i K7M/720. Jak mam silnik 1598 K55/5000. Silnik jest 8V, megane jest z początku 1996 r. Czy mam K7M czy K7M/720.

 

Silnik K7M ma 8 zaworów i moc 90KM

 

[ Dodano: 2007-01-31, 19:47 ]

Witam mam pytanie jestem nowym użytkownikiem maeganki 2 i co ile powinno się wymienić pasek rozrządu

 

Na forum jest sporo informacji na temat rozrządu. Poczytaj...warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisowo co 120 kkm, ale przyjęte jest i zalecane zmieniać co 80 kkm, a napewno co 5 lat. Wszystko zależy od sposobu użytkowania auta.

 

Zobacz, że kolega jerema, ma 1,9 DCI a w dieslach częściej się zmienia jak mnie oko nie myli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, że kolega jerema, ma 1,9 DCI a w dieslach częściej się zmienia jak mnie oko nie myli ;-)

W książce serwisowej napisane jest, że pasek rozrządu i akcesoria trzeba wymienić co 120 kkm lub co 5 lat niezależnie od typu silnika, co nie zmienia faktu, że lepiej zrobić to znacznie wcześniej i mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej napisane jest, że pasek rozrządu i akcesoria trzeba wymienić co 120 kkm lub co 5 lat niezależnie od typu silnika,

 

Jesteś pewien, że taka sama książka jest dla diesla :!: Ale to zaczynamy odbiegać od tematu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej napisane jest, że pasek rozrządu i akcesoria trzeba wymienić co 120 kkm lub co 5 lat niezależnie od typu silnika, co nie zmienia faktu, że lepiej zrobić to znacznie wcześniej i mieć święty spokój.

 

Nie doczytałeś tylko, że za wyjątkiem Megane i Scenika DTI , gdzie zmiane robi sie co 75 tyś lub co 5 lat.

Szczerze nie radze nikomu stosować sie do tych zapisów i rozrzad systematycznie wymieniać średnio co 60-70 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałeś tylko, że za wyjątkiem Megane i Scenika DTI , gdzie zmiane robi sie co 75 tyś lub co 5 lat.

W KSIAZCE PRZEGLADOW którą udostępnił DrNO na str. 14 niczego takiego nie ma. Może miałeś na myśli MI.

Niezależnie od tego co napisane jest w tej książce, wymianę paska trzeba zrobić znacznie wcześniej niż wskazuje na to zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!