Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak przednich świateł przeciwmgielnych oraz klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w samochodzie jak w tytule tematu czyli Megane II ph I 2005 r. wersja kombi, 1.9 dCi trapią mnie dwa problemy: brak świateł przeciwmgielnych przednich oraz zupełny brak reakcji na próbę załączenia klimatyzacji.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Objawy braku świateł: próba włączenia świateł manetką kończy się fiaskiem, nie zapala się nawet kontrolka na desce rozdzielczej. Przełącznik wygląda na sprawny, a dlaczego ? Po otwarciu drzwi kierowcy i odczekaniu dłuższej chwili gaśnie wyświetlacz LCD komputera, kontrolka ręcznego i otwarcia drzwi (wersja bez czujników ciśnienia).

Przekręcenie manetki w pozycję świateł przeciwmgielnych powoduje chwilowe zaświecenie się kontroli drzwi, która po paru sekundach gaśnie. Czyli manetka daje impuls. Bezpiecznik F10 20A który był cały w module zabezpieczeń i połączeń podstawiony na inny i nadal to samo. Testy oczywiście na włączonych światłach mijania.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Objawy awarii klimatyzacji:

Wciśnięcie przycisku AC (klimatyzacja manualna) nie daje żadnego efektu. Zwróciłem uwagę na ten problem mechanikowi przy wymianie rozrządu. Jedyne co zrobił to odzyskał około 60% R134a i nabił ponownie układ za pomocą 550 g gazu. Stwierdził, że skoro gaz był już od dłuższego czasu to układ jest szczelny. Ciśnienia mi nie podał, klimatyzacja załączała się jeszcze na początku lutego, i nagle przestała. Bezpiecznik sprzęgła sprężarki F4 10A w module zabezpieczeń i połączeń podstawiony na inny i nadal to samo. Też był cały. Podstawiony na próbę był też moduł sterowania ogrzewaniem z przyciskiem AC. Bez poprawy. Sprężarka oraz wentylator nie startują.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dodatkowo w owym module wypiąłem i wpiąłem kostki PPA 12 pin (światła) i PPM2 12 pin (klimatyzacja).

<><><><><><><><><><>><><><><>

Może to pomoże, ale samochód był podłączony do clipa u elektronika i jedyne błędy jakie były obecne to czujnik deszczu (podmieniony, żel jest dobry, nadal nie działa) i przepływomierz (założony inny, oryginalnie założony był odłączony, jego wpięcie zabrało z 100 KM silnikowi, teraz z nowym już podłączonym dynamika była w porządku, plus brak dymienia). Więcej błędów nie było.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy możliwe jest, wyłączyć niechcący te światła i klimatyzację w UCH czy to może wina UCH ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dostałem się do kostki instalacji w zderzaku, kostkę rozłączyłem, włóżyłem dwa druciki i podłączyłem żarówkę, nadal brak efektu.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Próba emulacji czujnika ciśnienia klimatyzacji za pomocą schematu rezystorów z forum także nie daje żadnych efektów.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Chcę pobrać schemat instalacji elektrycznej aby nie działać na chybił trafił, ale w ogromie zmian i różnych rewizji nie wiem który z tych należy pobrać:

 

Megane II (X84) NT 8274A 03-01-2005
Megane II (X84) NT 8298A 28-11-2005
Megane II (X84) NT 8299A 28-11-2005 ELK
Megane II (X84) NT 8339A 06-04-2007 BCS
Megane II (X84) NT 8340A 18-04-2006 ELK
Megane II (X84) NT 8341A 09-10-2006 BCS
Megane II (X84) NT 8342A 09-10-2006 ELK
Megane II (X84) NT 8343A 02-05-2007 BCS
Megane II (X84) NT 8344A 02-05-2007 ELK
Megane II (X84) NT 8392A 04-06-2007 BCS
Megane II (X84) NT 8393A 04-06-2007 ELK
Megane II (X84) NT 8445A 19-11-2007
Megane II (X84) NT 8446A 19-11-2007 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam to samo w scenicu II 1,9 DCI 2003 .Nie działają przednie przeciwmgielne, klimatyzacja oraz ogrzewanie tylnej szyby. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Mechanik powiedział mi, że to moduł komfortu UPC do wymiany.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Napisz konkretnie co jest ze światłami (czy kontrolki się włączają, które światła, czy sprawdziłeś bezpieczniki, czy wyciągałeś kostki z modułu UPC i kontrolowałeś ich stan. itp)? Podobnie z klimą, czy ją napełniałeś, czy kontrolki na panelu się świecą? Napisz też koniecznie czy jeszcze coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła przeciwmgielne nie świecą, sprawdziłem bezpieczniki i wyciągałem kostki (chodzi o wtyczki?) ponieważ cały moduł w domu i czyściłem wszystkie złącza kontakt sprayem. Klima została nabita i jest szczelna. Przy nabijaniu mechanik mi powiedział, że po podłączeniu do komputera nie pokazuje w ogóle klimatyzacji (jakby jej nie było w aucie). Kontrolka A/C na panelu się nie świeci. Oprócz klimy i świateł nie działa przycisk do opuszczania wszystkich szyb na raz (na podłokietniku, przy przycisku do opuszczania dachu, wersja CC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy loterię, bo nie wiadomo co zrobił sprzedający aby opchnąć auto. Na pewno mówił, że wystarczy tylko nabić klimę (stary tekst handlarzy - jak by tylko nabić to by nabił bo samochód szybciej by sprzedał). Na wstępie to tak, oczywiście trochę improwizuje, bo w takim przypadku może być dużo możliwości. Najpierw co do świateł. Za światła odpowiada (po bezpiecznikach) moduł UPC który czyściłeś. Dlatego:

1. Czy jak zapalisz światła przeciwmgłowe pali się kontrolka? Jeżeli tak to wg mnie (jeżeli moduł UPC jest dobry tak jak pisałeś) może jak naprawiali przód i zakładali zderzak zapomnieli podłączyć wiązkę w zderzaku. Możesz to sprawdzić ściągając lewe nadkole przednie i pod zderzakiem powinna być połączona wiązka (żółta wtyczka Mój odnośnik). Lub patrząc od spodu zderzaka w wąski otwór po lewej stronie - może nie być widać.

2. Jak dalej nie działają światła to sprawdź jaki masz moduł UPC który wyciągałeś, tzn czy jest na nim napisane N1, N2, N3. Dalej zobaczymy co napiszesz.

 

Co do klimy i szyb. Za działanie klimy odpowiada moduł UCH który jest pod bezpiecznikami w kabinie. Odpowiada też za działanie szyb.

1. Jaki masz rodzaj klimy (automat czy ręczna)

2. Skoro nie widzi klimy to sprzedający pewnie wrzucili nie ten moduł co trzeba (albo w ogóle zostawili zepsuty). Dobrze jak by zostawili zepsuty to łatwiej kupisz po nr dobry. Jak zamienili na inny będzie gorzej.

3. Oczywiście istniej optymistyczna wersja, że styki zaśniedziały, kabelek nie łaczy... Więc najpierw dokop się do tego modułu odkręć i posprawdzaj wszystko włącznie ze spisaniem nr modułu.

4. Rozumiem, że wszystkie szyby możesz otworzyć ale ze strony drzwi kierowcy (ważne czy od kierowcy działają). Jeżeli od kierowcy działają to wyciągnął bym przycisk z podłokietnika i sprawdził łącząc na krótko bez przycisku.

Jak coś z tego ogarniesz to napisz. Podejrzewam, że trochę będziesz miał kombinowania.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiony od osoby prywatnej, klima miała być do nabicia a okazała się nabita.

1a. Tak, pali się kontrolka. W weekend sprawdzę wtyczkę

2a. Mam moduł N3, co wydaje się dziwne ponieważ nie mam bez kluczykowego dostępu (z tego co znalazłem to jedyna różnica pomiędzy N2 i N3)

 

1b. Klima ręczna

2b i 3b - spróbuję się do niego dokopać

4b. Wszystkie szyby działają z panelu drzwi kierowcy

 

Dzięki za nakierowanie, będę próbował po kolei

Edytowane przez Zakizaki2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł N3, co wydaje się dziwne ponieważ nie mam bez kluczykowego dostępu

Bo auto mogło być przygotowane pod większą ilość elektryki. Też nie ma HF, a mam moduł N3. Więc nie masz się czym przejmować. Trzeba sprawdzić jak jest skonfigurowana moduł N3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima miała być do nabicia a okazała się nabita.

Czyli wiedział, że zepsuta, ale oszukał żeby sprzedać.

Mam moduł N3, co wydaje się dziwne ponieważ nie mam bez kluczykowego dostępu

Od hands free jest moduł UCH w kabinie obok bezpieczników. Jest on też m.in, od szyb, klimy radia, zamków... Oczywiście ten moduł u Ciebie podpada najbardziej, więc może być tak, że szyb nie otworzysz z podłokietnika, bo z tego przycisku idą kable właśnie do modułu UCH. Jeżeli sprawdzisz przycisk i będzie dobry no to raczej moduł tak jak i z klimą coś partoli.

Napisz czy jeszcze coś nie działa, np składanie lusterek, coś z tyłu np. tylny przeciwmgielny itp.

Jak wyciągniesz moduł UCH to zrób zdjęcie wszystkich naklejek i wrzuć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!