Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Preparat Xeramic Extra Cleaner Diesel


robpab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś stosował może już ten specyfik? Zastanawiam się czy go nie użyć ale wolałbym najpierw zasięgnąć opinii osób, które mają już doświadczenia z tym preparatem. Czy wogóle coś daje i jaki jest najlepszy sposób stosowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie raczej obawiam stosowania takich dodatków. Powinni zrobić jakiś test, co tam w nich jest i czy pomagają czy może wręcz przeciwnie. znajomy stosuje amerykańskiej firmy STP, tylko obrazu się nasuwa pytanie co amerykanie mogą wiedzieć o dislach :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Xeramica dolewam preparatu zapobiegającego wytrącaniu sie parafiny i jak dotąd nigdy nie miałem problemów zima .Na początku jak tylko kupiłem moja Meganke to nic nie dolewałem ,tankowałem sie zawsze na jednej stacji JET i przy -25 zamarzła mi woda (nie parafina )w przewodach i w filtrze.Od tamtej pory dolewam Xeramica i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolewam 250 ml na bak 60 litrów preparat shella do oleju napędowego koszt 8do10zł. :?: /czyści układ paliwowy/Zmiany nie skaczą obroty zimnego silnika/ 1,9dciprzebieg 120tys./ co wcześniej wprawiało mnie w obawę. Teraz raz co 2500 km wlewam na pełny bak i nie mam falujących obrotów innych negatywnych objawów nie ma dojechałem tak do 150 tys. Tankuję na zmianę na JET lub Neste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem wspomniany specyfik Xeramica do czyszczenia wtrysków i zaaplikowałem go do baku przy okazji tankowania. Teraz zobaczymy jaki to przyniesie efekt. Swoją drogą moja Megi mile mnie zaskoczyła na stacji po pierwszych 560 km. Średnie spalanie wyszło jej niecałe 5,7l/100km. Dzisiaj miałem okazję ją troszkę pogonić na "gierkówce" i gdyby nie małżonka (najskuteczniejszy hamulec) przycinąłbym więcej niż 150km/h.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam

czy stosował już ktoś ten preparat? dokładnie mówię o takim: tp.com.pl/produkty/paliwa.html&anchor=paliwa02"]Druga butelka od lewej

naczytałem sie dużo na innych forach o tym specyfiku i było sporo dobrych opinii typu że silnik łatwiej odpala zimą, niektórzy nawet zauważyli minimalnie mniejsze spalanie, ale przede wszystkim powtarzały się opinie o cichszej pracy silnika i łatwiejszym odpalaniu zimą oraz to że przestają kopcić zimą. Chętnie wysłucham opinii jeśli ktoś stosował e Renault. i jeszcze takie pytanko: czy mogę to zastosować i czy ma to sens jeśli mam instalację lpg?

 

Kolejnym razem przed napisaniem posta sprawdź czy temat nie był już poruszany. lepper_pl

 

sprawdzałem sprawdzałem i czytałem ten temat ale wydawało mi się że nie do końca łączy sie z moim, dlatego napisałem w nowym. nie ma problemu, będę wiedział na przyszłość <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zaszkodzi.Dawno temu hitem był Nulon.Miałem wtedy Kadeta 1,6 D.Po 140 tkm i brał 1,5 l/1000 oleju.Po zalaniu Nulonem zużycie zeszło do ok.0,2 l i silnik był cichszy.

Problemem jest szlif tulei i wału w czasie naprawy po zastosowaniu takich preparatów ale Ciebie to chyba nie będzie dotyczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalam na benzynie, ale zanim przełączy się z benzyny na LPG szczególnie przy niskich temperaturach to troche mija, z tym że mam auto od niedawna, a mam wrażenie (chociaż to może to być moje subiektywne zdanie), że minimalnie może podawać mieszankę benzyna-lpg podczas jazdy na lpg. doczytałem że może to być wlaśnie przybrudzony wtryskiwacz i może "nie domykać". prawdziwe to czy raczej niemożliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolałem tego cuda 100 ml na pól baku. tak profilaktycznie. nigdy wcześniej tego nie używałem. i na drugi dzień auto pali jak z bata ! na zimny, silnik chodzi równiusieńko! i pali na dotyk. słyszałem że to działa w taki sposób że ta woda co jest w baku opada na dno i nie zamarza paliwo, no i czyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!