Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie znaleźć plus "po stacyjce" ?


Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie: gdzie znaleźć plus "po stacyjce" ?? W autach ze stacyjką - wiadomo - w stacyjce odpowiedni przewód. A gdzie szukać w Scenicu II? Potrzebny jest dokładnie taki przewód, w którym pojawia się napięcie gdy załączę zasilanie przyciskiem start/stop i znika, gdy wyłączę zasilanie. Nie może to być taki plus jak jest np. w lampkach sufitowych (tam plus pojawia się po otworzeniu samochodu pilotem i znika po zamknięciu - wykorzystałem takowy do zasilania kamerki - rejestratora piratów drogowych) :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy przewód w kolorze Żółtym to jest plus po zapłonie.

W sceniolu II jest też pod deską rozdzielczą, w prawo od lewego wylotu powietrza, a w lewo od wyświetlacza, jeden przekaźnik który włącza taki plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne jest do tego gniazdo zapalniczki, a dokładniej wiązka która do niego idzie. Sam używam zasilania do kamerki w ten sposób :)

idealne toto nie absolutnie jest, bo: po wyłączeniu silnika i nie otworzeniu drzwi zasilanie w gnieździe zaplaniczki nadal jest.

dobrym rozwiązaniem jest podłączenie przewodu w odpowiednim miejscu w BSI, jak do świateł dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest idealne. Co ci przeszkadza, że kamerka działa dalej bez silnika? Już miałem nawet taką sytuację, że tylko silnik wyłączyłem, a nagrały się ciekawe rzeczy.

Edytowane przez dcst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy przewód w kolorze Żółtym to jest plus po zapłonie.

W sceniolu II jest też pod deską rozdzielczą, w prawo od lewego wylotu powietrza, a w lewo od wyświetlacza, jeden przekaźnik który włącza taki plus.

W jakiej wiązce jest ten przewód? Czy na pewno znika w nim zasilanie, gdy wyłączę silnik przyciskiem start/stop? Czy ma on jakieś oznaczenie na schemacie elektrycznym (np. idzie do jakiejś wtyczki / złącza)? Gdzie jest ten przekaźnik / jakie ma oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kolei...

1 Żółty jest w kilku wiązkach nawet w wielkiej kostce za radiem, zasilanie gniazda zapalniczki i jeszcze kilka..

2 NIE. Zanika w nim napięcie w takim samym momencie jak gaśnie radio po zgaszeniu silnika. Zazwyczaj po otwarciu drzwi kierowcy jak karta nie jest w slocie..

To jest normalny czas podtrzymywania napięcia w przewodach z plusem po zapłonie.

3 Przekaźnik jest widoczny jak wydłubiesz ramki okalające wyświetlacz. Nie szukałem jak jest oznaczony, bo miejsce jego usytuowania jest na tyle niewygodne, że nie warto się trudzić by tam coś podłączyć, skoro są bardziej dostępne żółte przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "To jest normalny czas podtrzymywania napięcia w przewodach z plusem po zapłonie."

<><><><><><><><><><>><><><><>

NIE, to nie jest normalny plus po zapłonie. W samochodach z normalną stacyjką jak wyłączę kluczyk na pozycję "0" to znika zasilanie w takich przewodach. I takiego przewodu szukam w Scenicu.

<><><><><><><><><><>><><><><>

PS. Że żółty jest w kostce radia to już od dawna wiedziałem, w końcu wymieniałem radio i badałem jakie zasilanie jest na poszczególnych przewodach (tradycyjny problem car-audio: żółty czy czerwony).

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, to nie jest normalny plus po zapłonie. W samochodach z normalną stacyjką jak wyłączę kluczyk na pozycję "0" to znika zasilanie w takich przewodach.

To kup sobie auto ze stacyjką. Moja odpowiedź dotyczy auta jakie posiadasz, a tam takie zachowanie jest normą.

Nawet według producenta to "PLUS PO ZAPŁONIE"

W takim układzie i na Twoich zasadach, na postawione w temacie pytanie można odpowiedzieć jednym zdaniem:

W autach gdzie jest stacyjka.

W megankach i sceniolach od II takowej nie znajdziesz, więc i takiego potencjału "po stacyjce" nie ma.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przewód tylko w skrzynce pod maską, złącze PPH2, pin 11

o tym właśnie mówiłem :)

i tam jest plus, który "znika" po wyłączeniu silnika, pomimo że karta w slocie i drzwi nie są otworzone

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka bezpieczników, o której mowa wyżej jest nie z tej wersji - temat dotyczy PhII, a ona jest z PhI.

Trzeba by sprawdzić na którym pinie i w którym złączu jest ten plus w module wersji PhII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!