Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Einspritzung uberprufen


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak to już bywa był poruszany na forum, ale proszę o pomoc i podpowiedzi tych z Was, którzy z tematem osobiście się zetknęli. Około tygodnia temu podczas powrotu z pracy wyskoczył mi na wyświetlaczu komunikat EINSPRITZUNG UBERPRUFEN. Auto zupełnie straciło moc, ledwo ledwo toczyło się nawet po prostej drodze. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu problem ustawał i dałem radę przejechać około 30-40km zanim pojawił się ponownie. Po dwóch dniach takiej jazdy problem urósł i tym razem gaszenie i ponowne uruchomienie silnika nic nie daje. Auto nie ma mocy i obroty podnoszą się samoczynnie do poziomu około 1700/min (nie spadają nawet po odjęciu gazu). Auto tydzień stało u elektromechanika, który podłączał komputer diagnostyczny i stwierdził, że padł komputer (sterownik) silnika. Wymienił go, ale po odebraniu samochodu i przejechaniu około 2 km wszystko wróciło do stanu poprzedniego - ponownie komunikat EINSPRITZUNG UBERPRUFEN i całkowity spadek mocy. Dodam jeszcze, że w kabinie słychać dziwny odgłos przypominający ciche pykanie, którego szybkość narasta wraz z przyspieszaniem auta (taki odgłos jakby jakiś stycznik się włączał i wyłączał).

Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę i czym zająć się w pierwszej kolejności? Wtryski, świece, lambda? CO może być przyczyną problemu i czy ktoś z tym miał też do czynienia?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek google przetłumaczy ten komunikat na język polski i masz odpowiedź "kontrola wtrysku". Czyli masz coś z układem wtryskowym nie tak. I podłącz auto u kumatego mechanika pod Clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem chyba rozwiązany :) okazało się, że winne były świece zapłonowe. Po wymianie na nowe objawy i komunikaty zniknęły i po przejechaniu około 100km na razie nic złego się nie dzieje. Moja sugestia na przyszłość - trzeba zaczynać diagnozowanie ustarek od rzeczy najprostszych i najbardziej oczywistych (takich które sami możemy sprawdzić), a nie ładować się w koszty.

 

Dodano: 12 cze 2014 - 08:16

Powracam do tematu bo i problem powraca :(

Poupływie 2 miesięcy od rozwiązania wcześniej poruszanego problemu zmuszony jestem jeszcze raz zasięgnąć Waszej porady. Problem z komunikatem powrócił pomimo chwilowego spokoju w tym temacie. Zdarzyło mi się dziś ponownie, że podczas jazdy auto nagle dostało wysokich obrotów "na luzie" - w granicach 2000 obr/min i wyskoczył komunikat Einspritzung uberprufen - świece mam nowe i od nich założenia był jakiś czas, że nic się nie działo. Nie wiem już sam...może cewka też dawać podobne objawy? Czyli....nagły wzrost obrotów, ale w połączeniu na drastyczny spadek mocy silnika. Po zgaszeniu i odpaleniu silnika problem ustępuje, po czym po kilkunastu minutach pojawia się ponownie. Jeszcze raz dziś zmienię świece, ale nie wiem czy w dobrym kierunku się poruszam. Poradźcie też, czy świece Bosch (aktualnie mam takie nowe założone) są w Waszej opinii dobre czy lepiej kupić coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w ojca megance II 1.4 był identyczny jak Twój problem (komunikat check injection)i winne okazały się właśnie cewki zapłonowe. Po wymianie jeździ do dziś bez najmniejszych problemów B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

A u mnie napis SERVICE oraz EINSPRITZUNG UBERPRUFEN zaświeciło się podczas odpiecia wtyczki od elektrozaworu KZFR. Musiałem to zrobić ponieważ auto z podpietą wtyczką gasło po okolo 10 sekundach. Co moze być przyczyną.

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!