Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Umiera podczas uruchamiania silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem, który ostatnio staje się coraz bardziej uciążliwy. Mój case wygląda następująco:

1. Otwieram auto za pomocą pilota.

2. Otwieram drzwi kierowcy, zegary świecą, wszystko wygląda normalnie.

3. Wkładam kartę do slotu i naciskam start.

4. Rozpoczyna się proces uruchamiania, wszystkie informacje na wyświetlaczu pokazują się jak zawsze.

5. Nagle wszystko znika i wyłącza się. Nie działa żadna elektronika, nie reaguje na ponowne wciskanie przycisku start, brak centralnego zamka, itd. Widoczna jest tylko czerwona lampka na desce rozdzielczej.

 

Moim ratunkiem w tej sytuacji jest:

1. Wyciągam kartę ze slotu.

2. Otwieram maskę.

3. Odkręcam klemę minusową i ją ściągam w taki sposób aby pojawiło się iskrzenie. Jak ściągnę klemę bez iskrzenia i założę ponownie, nawet po minucie to brak efektu.

4. Auto wtedy się budzi, zapalają się lampy, silnik wykonuje nawet lekki rozruch (tu jest niebezpiecznie zwłaszcza, że stoję przed autem), jak otworzę drzwi to słyszę pikanie tak jak bym pozostawił kartę, wszystko na desce znów świeci, tylko zegar, radio oraz liczniki są zrestartowane.

 

Co jest powodem tego zamierania? I dlaczego pomaga tylko reanimacja "z iskrą"?

Dodatkowo czasem jak ruszę "z kopyta" to wyłącza mi się radio, a nawet powoduje reset jak po odłączeniu akumulatora (kasowanie licznika, zegara, kod radia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Jutro przyglądnę się okablowaniu i akumulatorowi. Mam też problem ze sztywnym przymocowaniem zacisków klem, bo nawet po maksymalnym skręceniu zaciski można przekręcać. Czy W Sceniku powinien być jakiś uchwyt trzymający akumulator? Bo u mnie on się trochę przemieszcza po płycie na której stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.

chodzi o połączenia masy (-) z elementami podwozia/nadwozia. czyli trzeba szukać, gdzie leci ten czarny kabel od (-) i patrzeć gdzie jest przekręcony do podwozia/nadwozia.

mas z przodu jest kilka, trzeba je dla św. spokoju sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!