Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylna Klapa Przewód łaczący - otwiera się sama klapa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniał może ktoś z was tan przewód który łączy klapę z rsztą samochodu ? Prosił bym o jakąś pomoc i informację czy jestem to sam w stanie zrobić ? I czy jest to skomplikowane ? Słyszę bzyczenie na tym łączeniu kabli oraz podczas jazdy zamek sam mi otwiera bagażnik.

Czym to może byc spowodowane ? Pomóżcie jak mam to naprawic samemu.

post-67499-0-23565100-1397163450_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsze poszły kable w przelotce i odziwo 2 ułamane jeden od zamykania na znaczku ledwo się trzymał a drugi hmm nie wiadomo może to on był winny wariacją,jeszcze jedno mruga mi też stop nad szybą ten u góry i nijak nie mogę dojść który to kolor kabla.Ruszam całą wiązką to zaświeca i gaśnie a ruszając pojedynczo kablami nie ma żadnej reakcji,może ktoś dysponuje krótkim schematem jake kolory kabelków odpowiadają za zasilanie stopu górnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów, borykam się z problemem otwierania się tylnej klapy podczas gaszenia świateł pozycyjnych. Usterka ta jest o tyle denerwująca, ponieważ za każdym razem kiedy wyłączam auto i gaszę światła otwiera się automatycznie klapa bagażnika. Rozebrałem na części pierwsze przełącznik w klapie, lecz przełącznik jest w stanie nienaruszonym. Pomocy!!! Aha wersja nadwozia grandtour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, odkopię troszkę ten temat gdyż mam ten sam kłopot co kolega PAOLO czy ktoś zna rozwiązanie???

Pozdrawiam

 

Dodano: 30 sie 2015 - 18:22

a więc troszkę pogmerałem i znalazłem uszkodzony kabelek w gumie łonczącej klapę z nadwoziem ale i tu zaczyna się moje piekło. Po naprawie kabla:

 

- jeżeli chcę otworzyć klapę to klapa się otwiera ale rusza się też wycieraczka

- jeżeli uruchamiam wycieraczkę otwiera się klapa

- jeżeli wypnę zamek od klapy to wycieraczka nie działa

- przy wypiętej wycieraczce zgaszenie świateł postojowych otwiera klapę.

- przy wypiętej wycieraczce otwiercie klapy powoduje chwilowe zapelenie podświetlenia tablicy.

 

Sprawdziłem wiązki w klapie i wyglądają na OK POMOCY !!!!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąć to można kota za ogon:)

Masz na 99% przewód z masą złamany i bierze masę przez inne obwody. Miałem identycznie. Proponuję wymienić hurtem wszystkie przewody, bo to niezły chłam tam żabojady wciskają z tym że luty koniecznie poza miejscem zgięcia. Ja tak zrobiłem i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, który z tych 7 ponumerowanych kabli za co odpowiada. U mnie w peszlu jest 9 kabli, 2 pierwsze od lewej, dość grube - czarny i biały to na pewno ogrzewanie tylnej szyby, pozostałe 7 od lewej - 1-żółty, 2-brązowo-biały, 3-czarny, 4-niebieski, 5-czarny, 6-brązowy i 7-czarny. Są jeszcze 2 po prawej ale tych też nie bierzemy pod uwagę bo to moja wczesniejsza robota (nowe nie oryginalne zasilanie trzeciego stopu). 2 z tych 7 to oryginalne od trzeciego stopu, które zostały ale one nie są używane, bo są odciete od stopu

Kable.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!