Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

falowanie na biegu jałowym , lekkie wibracje silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drodzy forumowicze niedawno zakupiłem Scenica f4r z 2000 roku. Od początku to jest(3mies) występuje zjawisko z łagodnym falowaniem obrotów na biegu jałowym, jest to połączone z lekką wibracją silnika. W międzyczasie wymieniłem pakiet startowy tj. rorząd, oleje filtry bez KZFR gdyż nie było objawów a mechanik stwierdził, że wygląda na świeże. Obroty mnie męczyły więc zdecydowałem się odwiedzić pobliski serwis specjalizujący się w Renault. Na wstępie sprawdzono cewki (wszystkie denso) <piwko> , wyczyszczono przepustnice wymieniono oring jako przypuszczenie "lewego powietrza" to nic nie dało więc wyczyszczono też silniczek krokowy. Następnie podłączyli do clipa sprawdzili błędy nie wiem czy jakaś adaptacja . I stwierdzili , że no to już musi tak być nie nowe auto itp. Skasowali 270zł i zaproponowali wymianę czujnika położenia wału choć jak stwierdzili jeśli pali od razu to nie to.

 

P.S szukałem na forum podobnych tematów jednak nie znalałem podobnego przypadku. aa to mój pierwszy post możliwe , że źle zaadresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ,że wyskakuje mi błąd i nie mogę dołączyć nagrania ale mieści się chyba w tej normie tak kursuje jakies 20+/- trochę denerwuję to trzesięnie silnika przy opadaniu obrotów ale trudno jeśli dopusczalne to dam sobie z tym spokój

 

Dodano: 12 kwi 2014 - 01:02

Znajomy doradził mi jeszcze sprawdzić regulator napięcia alternatora. Może warto bo faktycznie jak jest zimny rano troche właśnie słychać alterator. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić regulator napięcia alternatora.

Jest to możliwe, był taki przypadek na forum, pomogła wymiana regulatora napięcia. Co prawda w innym silniku, ale chyba bardzie tu o ECU chodzi niż o silnik. Moim zdaniem spróbować nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!