Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaki silnik megane pod lpg


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam kupić megane 3 grandtour i nastepnie ją zagazować. Interesują mnie silniki 1,4 i 1,6. Z tego co czytałem 1,4 130KM się gazuje. A jak jest z silnikiem 1,6? Interesuje mnie wersja 100KM i 110KM. Czy obydwa modele się dobrze sprawuja na gazie? Jaka jest róźnica pomiędzy nimi, czy 10KM ma dużą różnicę? Czy z tych trzech silników któryś spisuje się dużo lepiej na który się nastawić, czy nie ma różnicy?

P.S. Czym się różnia te prefiksy phl i phll bo nie wiem czy dobrze wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Ciekawi mnie ten temat- rozważam zmienić auto np. na Megane lub Lagune - Laguna za duża i przy niektórych silnikach problemy z wypaleniem sie gniazd zaworów.

napiszcie czy da sie zagazować ten silnik Megane GT 2.0 TCE (ponoć mają ceramiczne gniazda zaworów).

Z tego co kolego wyżej pisze to 1.6 nie ma co brac pod uwage - nie wiem być moze.

Prosze o opinie na temat tych silników 1.6 oraz 2.0 ( to mnie bardziej interesuje)

Pozdrawiam

Edytowane przez maziagh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TCE to najlepszy wybór. Co do ceramicznych gniazd zaworowych- nie daj sobie kitu wciskać, że to coś zmienia, temperatura spalin na gazie jest NIŻSZA niż na benzynie (pod warunkiem poprawnego wystrojenia). Ceramika nawet jeśli tam jest to powinna znieść więcej niż "normalne" gniazdo zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od kiedy były te silniki 2.0 tce

bo znalazłem coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=4175091389&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

interesuje mnie opcja GT bo zegary mam normalne.

Czy tej wersji co podałem w linku też będzie też silnik TCE?

ktoś się orientuje - ? chodzi mi aby potem przerobić to pod LPG.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maziagh odpiszę Ci tutaj, a nie na lpg-forum.

Musisz sobie uzmysłowić, że każdy silnik 2.0T oraz większość wolnossących to tak na prawdę stary dobry silnik F4R (2.0 16v) Renault- TCe to po prostu modyfikacja silnika F4R- żeby się ładnie nazywało. (W lagunach występowały jeszcze 2.0 16v z nissana- co jest pomyłką ze względu na ręczną regulację luzów zaworowych.) Z F4R(T) nie ma żadnych problemów jak chodzi o montaż gazu, jest tylko jedna istotna sprawa, strojenie i to na afr, w Krakowie masz GCS tuning, który się tym zajmuje- zabrzmi absurdalnie bo przecież to gazownik ma stroić- owszem. Firma (http://autonagaz.net/)-Piotr Ficek ma niepisaną umowę na strojenie aut właśnie w GCS (nick tunera: Struna). Więc jeżeli chcesz mieć temat załatwiony na najwyższym poziomie. Podjedź na Beskidzką, dogadaj całość i zapytaj o "strojenie na AFR u Struny"- powiedz, że Ci na tym zależy. Tylko przy takim strojeniu jest to w pełni bezpieczna instalacja dla silnika. Od razu zastrzegam- nie mam w tym własnego interesu, po prostu chcę dobrze doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Bardzo dziękuje - zadzwonię w wolnej chwili do Ciebie.

Pozdrawiam

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zamiaru startować w rajdach :D a z grandtoura czyli auta rodzinnego będziesz korzystać zgodnie z jego przeznaczeniem to 1,6v 110kM wystarczy. Ja mam taki zagazowany i jest ok` Chyba, że jednak lubisz wyścigi na światłach to wybierz mocniejszy albo w ogóle inny model.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!