Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie na jałowym, 1.4 16v 95hp k4j


pawelk01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was , formumowicze :D Jest to mój piewszy post tutaj , ponieważ jestem juz zdesperowany. Od początku kupna auta, strasznie nim szarpie, cały drga i rzuca nim kiedy stoi na luzie, a kiedy rozpedze go i wcisne sprzęgło lub wrzuce luz, obroty falują od 800 do jakos 1,5 tyś obrotów, co to moze byc? ;) Samochód ma jakby muła i podczas odpalania auta smierdzi benzyną, na zimnym silniku tez ciezko reaguje na gaz ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dodam ze od paru dni gasnie mi podczas jazdy.

Spalane tez jakby wysokie.

Próbowałem dzis zaadaptowac nowy silnik krokowy firmy GETZ, ale obroty były na poziomie 2,5 tyś, a po chwili wpadły na 4tys i falowały w takich okolicach tych 4tyś.

Świece nowe, dzis odkręcałem je i zauwazyłem ze 2 ostatnie są osmolone , a dwie pierwsze mniej.

<><><><><><><><><><>><><><><>

POMOCY ;) :) :rolleyes:

<><><><><><><><><><>><><><><>

Dodam też, ze po kazdym zgaszeniu silnika włacza sie wentylator, nie zaleznie od temperatury wody i muszy ruszyc wtyczką zeby go wyłączyć.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji nowego silnika krokowego to najpierw odłącz akumulator, zainstaluj nowego krokowca i po paru minutach podłącz akumulator. Miałem to samo - silnik wpadł na obroty między 4 a 6tyś. Pomógł reset kompa.

Edytowane przez el.krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzis zaadaptowac nowy silnik krokowy firmy GETZ, ale obroty były na poziomie 2,5 tyś, a po chwili wpadły na 4tys i falowały w takich okolicach tych 4tyś.

Przy takiej podmianie zwróć uwagę na kształt grzybka w silniku krokowym, aby był dokładnie taki sam. Ja podobny temat przerabiałem z falującymi obrotami na zimnym silniku po wymianie sondy lambda. Po podmianie krokowca oryginalnego na zamiennik (o innym kształcie grzybka niż w oryginalnym - na początku nie zwróciłem na to uwagi) też obroty skakały do 4000 i żadne adaptacje nie pomagały, a na koniec trzpień grzybka całkowicie się wykręcił, więc podmieniłem go na ten z oryginału. Problemu z falowaniem to nie załatwiło, po jakim czasie (miesiąca) wszystko samo wróciło do normy - widać tyle czasu trzeba było na adaptację.

Z resztą problemów radziłbym jednak zdiagnozować w ASO może to wyjść taniej niż szukać po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź ! Renia była podpinana pod komputer , i nic nie wykazało. Myśle też, że może to być sonda lambda bo spalanie tez dziwne. A no i strasznie śmierdzi benzyną przy odpalaniu i postoju , lecz to nie wyciek z baku bo paliwa nie ubywa :rolleyes:)) +Jak zresetowac komputer ? Robiłem z adaptowaniem krokowego tak jak pisaliście wyżej i nie pomagało to a szkoda mi zostawić auto na pare minut na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij aku na jakieś 15 min powinno się wszystko zresetować. Potem przekręć kluczyk w pozycje by kontrolki się zapaliły z 3 razy. Następnie odpal autko i potrzymaj je tak do momentu załączenia wentylatora powinno się wszystko ładnie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy

Nie cytuj całego posta skoro odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:rolleyes:

Aku odłączony był z jakieś pół godziny bo klemy czyściłem, i tez nie pomogło :/

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!