Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III aktywacja świateł dziennych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie jestem po uruchomieniu świateł dziennych w SIII przed liftem gdzie fabrycznie nie ma

Korzystam z przetwornicy SD-2, ale można podłączyć cokolwiek

Wymiana USM ( skrzynki koło akumulatora ) można poszukać na allegro L3 ( ciężko dostępny ) od scenica lub jak ja wykorzystałem USM L2 od Megane III

Aktywacja menu w liczniku, aktywacja świateł DRL w UCH i konfiguracja USM zgodnie z tym co mieliśmy w swojej skrzynce

Po tym zabiegu mamy +12V na wyjściach do świateł dziennych aktywne po uruchomieniu silnika, gasną po włączeniu pozycyjnych lub zgaszeniu silnika, ja podłączyłem pod to wyjście przetwornicę SD-2 a można np dołożone światła DRL lub wymienić zderzak na poliftowy z światłami led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Witam ,

czy możesz powiedzieć w jaki sposób aktywowałeś światła dzienne ?!

pozdrawiam

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja już mam świtała dzienne w standardzie ale jak już przerabialiście to wiecie gdzie jest te +12V do świateł dziennych u UCH, bo czekam na koniec gwarancji żeby to rozbebeszyć i podpiąć jakieś innfo że światła dzienne działają. Ostatnio jeździłem bez świateł bo przez przypadek w menu wyłączyłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy są do pobrania na forum

dla leniwych

USM ( UPC )

CM (złącze 6-ścieżkowe)CZARNE

1 Zasilanie + po zapłonie zabezpieczone bezpiecznikiem

2 + Akumulatora zabezpieczony > system ABS

3 Masa elektryczna belki poprzecznej górnej przegrody czołowej

4 Sterowanie zabezpieczonym + lewego światła dziennego

5 Sterowanie zabezpieczonym + prawego światła dziennego

6 Masa elektryczna 1 modułu zabezpieczeń i połączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!