Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zła współpraca R-plug radio z samsung S2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowiczów!

 

W meganie III phII mam fabryczne radio R-plug&radio+. Mam telefon samsung galaxy s2 (android). Początkowo miałem androida 2.3 i przyciski radia i manetki sterującej przy kierownicy działały zgodnie z instrukcją radia.

Ale radio nie importowało książki kontaktów z S2. Zaktualizowałem androida na 4.1.2 i działa import kontaktów. Czyli wymiana informacji między S2 a R-plug jest pełna. Ale zaczęły się cuda z działaniem przycisków i pokręteł

w radiu. Środkowym przyciskiem na manetce pod kierownicą nie mogę odebrać połączenia tylko je odrzucić. Odebrać mogę połączenie tylko naciskając duże pokrętło na panelu radia (nr 4 w instrukcji). Kiedy przychodzi połączenie to dzwoniący do mnie słyszy komunikat: "odbiorca prowadzi obecnie samochód" (kilka sekund ciszy) i "proszę czekać, proszę czekać......". Większość rozłącza się po pierwszej części komunikatu:(. Wcześniej nie było tego komunikatu.

W serwisie Renault nie za bardzo potrafią poradzić więc pytam grupę:

 

1. Czy ktoś poradził sobie w podobnej sytuacji?

2. Czy można zmienić komunikat powitalny (odbiorca obecnie prowadzi samochód....)?

3. Skąd pochodzi ten komunikat- z radia? telefonu-androida? operatora Plus GSM?

4. Jak uzyskać dedykowaną funkcjonalność przycisków manetki R-plug radio? Wyczytałem, że można aktualizować oprogramowanie radia, ale może to zrobić tylko serwis.

 

Dzięki za sprawdzone rozwiązania.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Forum jest niezastąpione!

Dzięki Athlon64X4!

Po zmianie pętli oczekiwania na ręczną zniknął komunikat głosowy i wróciły dedykowane funkcje przycisków:)

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!