Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak sterowania klimatyzacją-automat


Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne istnieje podobny temat ale nie potrafię go niestety znaleźć.

Problem polega na tym, że w mojej megane ii od jakiegoś czasu klimatyzacja sie zawiesza i nie reaguje na sterowanie... po chwili potrafi wrócić do normy i reaguje, po czym znowu się zawiesza.

Nie wiem gdzie może leżeć problem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik był uzupełniany co najmniej dwa lata temu przez poprzedniego właściciela. Jednakże, choć mogę się mylić, to raczej błąd niereagującej elektroniki a nie braku czynnika.

Zauważyłem małą pomyłkę... nie jest tak, że nie mam sterowania w ogóle lecz tylko prędkością wentylatora.

Dodam jeszcze, że tylko podczas używania klimatyzacji dmuchawa co jakiś czas popiskuje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie działa wiatrak w kabinie to nie będzie działać klima. Najwidoczniej coś się zaczyna dziać u Ciebie z kostką przy wentylatorze lub rezystorze. Trzeba to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć....

Wszystko działa, tylko nie da się regulować prędkości wiatraka np. Wiatrak chodzi cały czas na pełnych obrotach niezależnie od nastawień jednak mogę regulować temperaturę, kierunek i obieg. Problem leży w braku sterowania a nie w nie działaniu klimatyzacji czy wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaję przykładową sytuację która mam nadzieję rozwieje wszelkie wątpliwości:

1.Wsiadam do zaparowanego samochodu i włączam odparowywanie. Wiatrak włącza największą prędkość. Dzwoni mi telefon i chcę zmniejszyć nawiew. Próbuję zmniejszyć prędkość nawiewu/przestawić na automat/wyłączyć nawiew jednak nic się nie dzieje (ewentualnie zmienię kierunek nawiewu). Po jakichś 15-20 (zależnie od dnia) minutach wszystko wraca do normy.

2.Wsiadam do auta w 5 osób. Szyby zaczynają parować. Chcę zwiększyć nawiew jednak nic się nie dzieje. Po jakimś czasie wszystko zaczyna działać normalnie.

Podałem przykłady z parowaniem bo w takich sytuacjach najłatwiej jest mi to zaobserwować.

 

Dodano: 30 kwi 2014 - 13:44

Naprawdę proszę o pomoc bo problem nie ustępuje. Dzisiaj klimatyzacja ustawiona na automat po uruchomieniu włączyła pełne obroty. Kiedy chciałem zadzwonić nie mogłem ręcznie zmniejszyć prędkości (na wyświetlaczu znikały kolejne ramiona wiatraka) ale nic się nie zmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!