Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic nie kręci, zero reakcji - nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Scenic 2002r. 1,9DCi otóż nie chce odpalić w ogóle nie keci. Przejechałem dziaj ponad 200km, po zajechaniu do domu i postoju ok.30minutowym opdalił bez problemu a po przejechaniu kolejnych 10km i próbie odpalenia nic nie kręci. Kontrolki gasną, kontrolka od immobilajzera gaśnie a nawet nie zakręci. Słychać tylko po przekęceniu kluczyka jakby "pyk" i tyle. Skrawdzalem akumulator i jest ok. Do tej pory nie było problemu z odpalaniem. Może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator był zmieniany w tym roku jakoś w styczniu, a założyłem akumulator z innego samochodu i reakcji nie było. troche czytałem na forum i mozliwe że rozrusznik padł

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim(nie sceniku) pykanie to pochodziło od przekażników w podszybiu. Brak reakcji rozusznika. Należy sprawdzić załącznie cewki na rozruszniku-rozłączyć cienki przewód podłączyć żarówkę i załączać stacyjką-jeżeli świeci, sprawdzić cewkę na rozruszniku załączając napięcie na tę końcówkę ze śruby (obwód grubego przewodu zasilania) na której jest cały czas napięcie akumulatora-ostrożnie nie przestrasz się iskier i uderzenia rozruchu silnika. Jeżeli po podłączeniu napięcia iskrzy a ceka-bedix nie reaguje- popukaj młotkiem ostrożnie w tę cewkę najlepiej w okolice jej główki- to u mnie pomogło. Od rdzy wenątrz cewki nie przesuwał się rdzeń -zawsze po nagrzaniu silnika. Po jakimś czasie -ostudzenie - załączał. Zdjąć cewkę- oczyścić i trochę oleju- lub wymienić na nową. Jak to nie pomoże-to pykanie może być od będixu-czyli cewka z bendixem pracuje a zawieszają się szczotki rozrusznika. To może być od rdzy, bądż za krótkie-wytarły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku( takie same objawy) spalony rozrusznik, koszt to 100pln używka plus robota u mechanika (ciężko to dziadostwo wyciągnąć).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem (1.6 8v phase I) z tym że u mnie nie odpali, jest tylko ten pyk i cisza kompletna, pójdę do niego za 5h i odpali bez problemu...

Pojeżdzę 2 dni i potem znowu to samo. Dzisiaj rano go odpaliłem, pojechałem do marketu a po wyjściu zonk i szczeniak stoi.

Może być że rozrusznik poprostu pada i raz zaskoczy a raz nie?

Edytowane przez Olek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!