Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kiepsko odpala jak długo po stoi :( 1.6 16V LPG


Grou

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją Renatką :) Zaczęła mi od pewnego czasu kiepsko palić jak dłużej po stoi :/ Myślałem że to pompa ,bo piszczala, czyli sie przycierała, to myślałem że gorzej dopuszcza paliwo. Z jednym plus bo przestało piszczeć, pompę mam z głowy. Ale to nie ustało, dalej ma problemy z paleniem jakby dostała za mało paliwa ? Ale jak już ją odpale, i zaraz zgaszę, i odpalę od razu, to Renia od kopa. Przy odpalaniu po tym dłuższy postoju jest taka sytuacja, że jak odpali , to tak jakby kuśtykała na cylindrze bądź dwóch , i zaraz wzrastają obroty i chodzi, ale jak dodaje gazu to tak jakby się przylewała. Dodam że autko na gazie. I zastanawiam się czy to może Wtryski ? Bo jak przełączy się na gaz to samochód wkręca się o niebo lepiej, normalnie jak normalne autko. Jak jest ciepło na dworze to moja sekwencja właściwie za momencik przełącza się na gaz. Co będę się produkował , wrzucam filmik

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Kiedyś miałem podobny problem. Megane I phII 1,6 16V. Pomogła wymiana świec. Od kilku dni znów się zaczęło. Zrobiłem na świecach 20 tyś km i właśnie się zastanawiam czy może już do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie to nie swiece :/ bo dopiero wymienialem. Problem wystepuje nadal. Wkurza mnie to strasznie bo przy takim odpalaniu wkoncu przewod od rozrusznika mi sie spali i bedzie kolejny problem. Na bank nie jest to pochłaniacz oparów, nie jest to pompa, również nie jest to map sensor,ani żadna sonda. Nic chyba elektronciznego . Czy nie pozostało mi sprawdzenie ciśnienia na listwie ewentualnie sprawdzenie wtrysków ?

Pomocy koledzy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i wyszło że sonda lambda jest padnięta i map sensor źle pokazuje . ale po wymianie dalej to samo. Wkurza już mnie takie odpalanie :/ a w zime to pewnie mi juz nigdy nie odpali, bo im zimniejszy samochod tym gorzej... Czujnik temperatury pokazuje dobrze, bo sprawdzalem rezystancje i wyszło tak jak powinno. Na filtr paliwa mi to nie wygląda, bo jak się rozgrzeje to samochód lata na tej benzynie ... na gazie tez .

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!