Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Clio II czy warto kupować?


rook96

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebna mi opinia czy Clio II warto kupować. Miałem kiedyś styczność z Clio II po fl, ale tylko jako pasażer. Wujek miał takie, ale z tego co kojarzę bardzo często było w serwisie, ponieważ ciągle się psuło. Potrzebuję auta, które mało pali w benzynie (dzienny kurs to ok 30km), w miarę wygodne i mało awaryjne. Jedyne co bym chciał mieć z "luksusów" to centralny zamek i radio <szukaj>.

Chciałbym wiedzieć, które z tych aut będzie najlepsze, ponieważ gdziekolwiek pytałem ludzie mieli jakieś małe pojęcie n.t clio, więc się nie wypowiadali czy warto. Budżet to 5 tys, a auta do wyboru:

- Renault Clio II

- Volkswagen Golf III

- Volkswagen Polo III

- Opel Corsa B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze Fiata Pandę, Punto, grande punto, wiele innych. VW? Unikaj lepiej. Nikt ci nie doradzi. Poszukaj o koszty na 1 km plus eksploracyjne. Psuło? Clio II? A jaki silnik bo nie pisałeś miał wujek. Skoro ma być tani w eksploatacji to domyślam że benzynowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak benzynowy miał. 1.2 75Km. Chyba coś było, że auto podczas jazdy się wyłączało samo, gasło itd. Co prawda wujek sobie chwali teraz tamto auto, odsprzedał je koledze, który nadal podobno bez większych problemów nim jeździ. Ja osobiście bym planował z silnikiem 1.2 75Km lub silnikami 1.4 . Co do punto to właśnie nie wiem, podobno w kwocie do 5 tys trudno będzie znaleźć dobre/zadbane punto. A panda wgl mnie się nie podoba z wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie cen, ale gdyby udało się kupić za taką kasę Corsę B 1.4 albo 1.2 16v z końcówki produkcji i bez korozji, to byłaby to fajna opcja. Ceny czegokolwiek są bardzo niskie. Co do wyposażenia to nie kupiłbym bez wspomagania kierownicy, mimo że to małe i lekkie auto. Punto też jest bardzo ok jeżeli chodzi o koszty (paliwo i części), ale w tym przypadku chyba jeszcze bardziej niż w corsie trzeba uważać na korozję podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wnikając w to, czy pierwszy padnie opel z upadku firmy czy VW z powodu silników. Lepszym wyborem wg. Was byłby w takim wypadku corsa b czy clio II? Bo mimo wszystko nikt jakoś nie odniósł się co do cliówki xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rook96 zarejestruj się na forum clio i tam pytaj. Jeszcze możesz się pokusić o Twingo. Małe z zewnątrz ale za to wielkie w środku. W mojej rodzinie jeździ Twingo I z 2001r. Kupiłem je jako 5 letnie, po 4 latrach wziął je ode mnie tata i jest zadowolony z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merkaba - a opłaci się na takie krótkie dystanse diesel? Tzn, czytałem, że podobno na krótkich dystansach diesel się tylko zajedzie? W sumie gdyby nie psuł się ani nie był drogi w naprawach byłby faktycznie ciekawy <szukaj>. Ale ogólnie też chciałbym wiedzieć jak poza silnikiem sprawdza się cliówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli już, to poczekałbym na Clio IV. Wcześniejsze modele miały zgrabną sylwetkę i nic poza tym, jeśli chodzi o moc czy niezawodnosc pozostawały daleko w tyle za innymi Renówkami. Dopiero od czwórki sprawy wyglądają trochę lepiej, jak w opisie: http://www.motospace.pl/testy/renault_clio_iv_0.9_tce_koniec_taryfy_ulgowej!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!