Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk po wymianie opon + ściaganie w prawo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu tematu. W środę wymieniłem opony. Na alusy 16" Renault założyłem nowe opony Barum Bravuris 3HM w rozmiarze 205/55/16 (produkcja 2014), koła zostały wyważone. Następnego dnia podczas jazdy zauważyłem dziwny odgłos dochodzący nie wiadomo skąd. Nie jest to buczenie ciągłe (jak łożysko) ale takie w odstępach brzmiące jak bu (przerwa) bu (przerwa) bu itd. przy prędkości powyżej 40 km/h wg mnie nasilające się przy skręcie w prawo. Po otwarciu szyby buczenia nie słychać (dziwne). Zabrałem na przejażdżkę znajomego, który zna się na mechanice i nie mamy pojęcia o co może chodzić. Co sprawdzić? Na zimówkach tego nie było.

Drugą sprawą jest to, że auto delikatnie ściąga w prawo. Przed zmianą opon też ściągało. Myślałem, że po wymianie opon ustąpi (nic z tego). Problem polega na tym, iż gdy puszczę kierownicę na prostej drodze auto chce zjechać na pobocze. Nie od razu i gwałtownie ale czuć, że ciągnie w prawą stronę. Żeby jechać prosto trzeba korygować to kierownicą skręcając ją delikatnie w lewo.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. W samochodzie były robione sprężyny z przodu (Kayaba), łączniki drążków stabilizatora (Delphi), sworzeń prawy przód (Moog). Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!