Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szukam użytkownika DTi 80KM


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomekJac

Witam,

 

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, trudno znaleźć jakiś dział który byłby odpowiedni, więc piszę na forum ogólnym.

Poszukuję użytkownika silnika DTi 80 konnego, w jakimkolwiek modelu (Megane/Scenic/Clio), z okolic Dębicy, ew. Rzeszów/Łańcut.

Chodzi o to, że chciałbym porównać kilka spraw związanych z moim silnikem a jakimś innym, takim samym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

miałem meganke z takim właśnie silnikiem tzn.1,9DTI 80KM.Rewelka!!!Załuje,że sprzedałem(choć miała przebieg 260tys)spalanie cykl mieszany ok.6l trasa 4-5l.Teraz mam scenic 1,9DCI do pięt mu nie dorasta...a co potrzebujesz kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomekJac

Powiem Ci, że mi przeszkadza przy masie mojego Sceniola to tylko 80 KM, ale owszem jest trwały, choć trafiłem na model prawdopodobnie z uszkodzoną skrzynią.

 

Kilka pytań:

-nie przeszkadzała Ci krótka skrzynia?

-chciałem porównać z innym modelem pracę silnika - według mnie strasznie się tłucze

-czy u Ciebie turbo też było tak słyszalne bardzo (bardziej niż w DCi - czeka mnie wyjazd i zastanawiam się nad przeglądem turbiny czy aby przypadkiem się nie kończy

-masz jakieś niepotrzebne książki/PDFy do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ksiażki owszem miałem,ale wraz ze sprzedaża "poszły "razem z autem,co do turbiny to owszem robiła sie juz mokra-wręcz miała poważne wycieki,turbo owszem było słyszalne ale boja wiem czy az tak mocno?? po prostu było widocznie czuć jak się załącza z ewidentnie wyczuwalną tzw"turbo dziurą"Silnik nie "brał "mi ani kroopelki oleju( wymiana co 10tys.z zegarkiem w ręku+filtry wszystkie)c odo skrzyni biegów to kwestia przyzwyczajenia..fakt troche krótkie przełożenia ale na trasie zdecydowanie brakuje mu 6 przełożenia bo moc nie jest w nim całkowicie wykorzystana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!