Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr paliwa 1,4 tec


bandzii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem dzisiaj na wymianie oleju i filtrów w mojej megy z silnikiem 1,4 tec

wszytko poszło szybko z jednym wyjątkiem, mechanik nie mógł ustalić gdzie znajduje się filtr paliwa w tym autku. Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie go szukać?

I drugie pytanko na połączeniu skrzyni z silnikiem widać było ślady zawilgocenia i kilka kropel płynu i nie był to olej. Mechanik podejrzewa ze to może być jakiś wyciek z wysprzęglika. Czy ktoś może powiedzieć jakim płynem jet zasilany wysprzęglik o ile jest on hydrauliczny?

Czy może to być płyn np hamulcowy. Zbiorniczek jest pełny

Autko ma 40000 przebiegu

Z góry dziekuje za podpowiedzi i informacje

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Najpierw poczytajcie tu:

http://megane.com.pl/topic/38817-filtr-paliwa/page__p__297864

Dodam jeszcze, że w rozpisce gwarancyjnej odnośnie wykonywania przeglądów wymiana filtra paliwa w ogóle nie jest podana, a terminarz jest do 12. roku i 150 tys. km.

A co się stało z filtrem, że chcecie go wymieniać?

A wysprzęglik zapewne działa z płynem hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączę się do tematu z olejem silnikowym. Moje pytanie do tematu to znaczny spadek poziomu oleju. Jest to drugi przypadek. Pierwszy był po dwóch latach użytkowania i zaraz po wymianie oleju w ASO wyświetlał się komunikat "Uzupełnij poziom oleju". Wizyta w ASO problem rozwiązany - ponoć była jakaś nieszczelność - olej uzupełniony. W grudniu 2015 w czasie przeglądu miałem znów jakąś nieszczelność, którą ponoć usunięto. Była też wymiana filtra i oleju. Minęło 8 miesięcy a komunikat od dwóch dni "Uzupełnij poziom oleju". Mam wykupioną formułę ZEN, wg której do 4 lat (lub 80 tys. km) mam bezpłatne przeglądy i usuwanie usterek oraz naprawy elementów nieeksploatacyjnych. Umówiłem się na przegląd w ASO i sprawdzenie szczelności. Jednak czy nie wydaje się dziwne zwiększone spalanie oleju (a może przeciek). Czy ASO powinno mi to zrobić w ramach serwisu ZEN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu gamonie z ASO wlali minimalną ilość oleju podczas wymiany. Gdy wyjechałeś z salonu wypełnił się olejem filtr i automatycznie spadł poziom dlatego pokazał się komunikat o zbyt niskim poziomie. Mnie spece w ASO połamali mocowania tapicerek, przez dwa lata podczas wymian oleju i jego filtra na fakturze kasowali za filtr, a gdy w ub roku sam go wymieniałem to miał jeszcze naklejki z fabryki w Hiszpanii z 2012 r... takie to są autoryzowane serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się do tematu z olejem silnikowym. Moje pytanie do tematu to znaczny spadek poziomu oleju. Jest to drugi przypadek. Pierwszy był po dwóch latach użytkowania i zaraz po wymianie oleju w ASO wyświetlał się komunikat "Uzupełnij poziom oleju". Wizyta w ASO problem rozwiązany - ponoć była jakaś nieszczelność - olej uzupełniony. W grudniu 2015 w czasie przeglądu miałem znów jakąś nieszczelność, którą ponoć usunięto. Była też wymiana filtra i oleju. Minęło 8 miesięcy a komunikat od dwóch dni "Uzupełnij poziom oleju". Mam wykupioną formułę ZEN, wg której do 4 lat (lub 80 tys. km) mam bezpłatne przeglądy i usuwanie usterek oraz naprawy elementów nieeksploatacyjnych. Umówiłem się na przegląd w ASO i sprawdzenie szczelności. Jednak czy nie wydaje się dziwne zwiększone spalanie oleju (a może przeciek). Czy ASO powinno mi to zrobić w ramach serwisu ZEN?

 

Jeździsz na Elfie? Jeżeli tak, to u mnie go też ubywało (max 0,4 l na 15 tys. km). W tym sezonie dwa silniki mam zalane Liqui Moly i po przejechaniu 7 tys. km jest tyle oleju ile było wlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ponowię pytanie, czy ktoś wymieniał i wie gdzie znajduje się filtr paliwa w 1.4tce?

Auto szarpie delikatnie podczas przyspieszania oraz nierówno pracuje na wolnych obrotach, wiem, że przyczyny mogą być różne ale zacząłem od wymiany świec (nie pomogło) a teraz chciałbym wymienić filtr paliwa (auto ma już prawie 200tys km i nie wiadomo czy był kiedykolwiek wymieniany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!