Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Informacja o Fluence


shake2002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum i na początek pragnę się przywitać.

 

Przymierzam się do zakupu nowego Fluence 1.6 110 KM (phII). Znalazłem parę informacji o problemach z odpalaniem tego silnika po przejechaniu zaledwie 15000 km, ale większość wypowiedzi dotyczy samochodu w wersji phI.

Czy ten problem występuje w wersji po faceliftingu?

 

Mam jeszcze drugie pytanie: Czy wśród forumowiczów są tatusiowie, którzy wozili w tym aucie wózki dziecięce (gondole) i mogą się wypowiedzieć jak się sprawdza bagażnik w praktyce?

 

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem phi I:

a) Problem z odpalaniem jest głównie w zimie i bierze się on z zabrudzenia przepustnicy. Czyszczenie gwarncyjne pomaga ;) u mnie na 30k km była czyszczona 2 razy co zimę.

B) Wózek. Tu powiem szczerze (3 miesięczne dziecko mam) więcej bym Fluence nie kupił. Bagażnik duży, ale jakiś baran zaprojektował wchodzące do środka DUŻE zawiasy, normalnie powinni za to wieszać. Wózek mi wchodzi, ale po kompletnym rozebraniu. Osobno gondola, stelaż i koła. Dodam, żę mam LPG i koło zapasowe. MOje zdanie jest takie, że mająć dzieciaka teraz wziąłbym kombii.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

To i ja dorzucę swoje trzy grosze, z punktu widzenia użytkownika nieco innego nadwozia.

Bagażnik duży, ale jakiś baran zaprojektował wchodzące do środka DUŻE zawiasy, normalnie powinni za to wieszać. Wózek mi wchodzi, ale po kompletnym rozebraniu. Osobno gondola, stelaż i koła. Dodam, żę mam LPG i koło zapasowe. MOje zdanie jest takie, że mająć dzieciaka teraz wziąłbym kombii.

No właśnie, wg mnie to jest największa porażka bagażnika Fluence'a. Co do wózka (ja mam 17-miesięczne dziecko), to nie ma nic złego w tym co piszesz. Żebym mógł zasunąć roletę również rozkładałem wózek na stelaż z kołami i gondolę. I bagażnik był pełny. W dalszą podróż, dokładając m.in. wanienkę, wyglądało to tak (tu już koła zdjęte ze stelaża):

thumb_hosting_zdjec_1365597601__200120131670.jpg

Dlatego właśnie kombi. I dla takiego układu (2+1, ew. 2+2), wg mnie - tylko kombi; głównie przez możliwość aranżacji bagażnika (roleta, duży otwór załadunkowy, niska krawędź załadunku...). Może trochę pomogłem :)

 

Pzdr.,

konwil

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie najbardziej obawiałem się nieszczęsnych zawiasów w bagażniku. W związku z tym chyba zrezygnuje z zakupu Fluence i skupie się na poszukiwaniu kombi. Tylko gdzie ja znajdę kombi z salonu za 60k z takim wyposażeniem jak oferuje Fluence :).

 

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Fakt zawiasy w Fluence są straszne i utrudniają pakowanie. Jednak jest to kwestia do przyzwyczajenia i z czasem automatycznie pakując samochód masz zawiasy na uwadze.

Na wypad w góry w zestawie 2+1 (4 miesięczny maluch) łącznie z gondolą i 2 deski snowboardowe zapakowaliśmy się do środka. Oczywiście pół kanapy rozłożone ale wszystko weszło, nic nie latało. Dla mnie największym mankamentem jest za to otwór bagażnika który utrudnia wkładanie większych przedmiotów (ile bym dał za liftback-a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W kwestii bagażnika i wózka z gondolą, to dużo zależy od samego modelu wózka. Jak słusznie zauważył Obstein, zawiasy utrudniają zapakowanie bagażnika. U mnie wchodzi gondola i podwozie obok siebie (jest nawet miejsce na mniejsze siatki na podwoziu wózka i trochę dookoła). Wózek mam Bebetto Luca (wózek nie jest wcale taki mały), tak więc nie ma dramatu. Na upartego może dało by sie gondolę na podwoziu upchnąć, ale tu raczej liftback by się przydał ;) W razie potrzeby mogę pstryknąć fotkę jak to wygląda :)

Zdjęcie wózka w bagażniku

Edytowane przez Wenel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!