Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło pasowe - czy jest różnica wizualna między oryginałem a odpowiednikiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zagadkę.

W styczniu zeszłego roku mechanik wymieniał mi koło pasowe na alternatorze.

Dwa dni temu byłem na czyszczeniu klimatyzacji* i serwisant stwierdził, że koło pasowe mam na rozpadnięciu już, ponieważ część zewnętrzna i wewnętrzna nie są w jednej płaszczyźnie (wewnętrzna lekko wystaje co widać na załączonym zdjęciu). Mechanik za to (ten który to wymieniał ponad rok temu) stwierdził, że takie to koło już było jak je kupował nowe i takie są.

 

Kto ma rację? Czy też u Was to koło jest takie jak na zdjęciu czy płaskie na boku?

 

*(dla zainteresowanych: do końca maja w autach powyżej 4 lat dezynfekcja klimy w serwisie Renault 79 PLN, dla mnie się opłacało)

post-42961-0-44023600-1400192402_thumb.jpg

post-42961-0-36609700-1400192419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie.

Jeśli nie lata na boki i nie ma bicia to może być ale zaznaczam, że ja nie jestem fachowcem i się nie znam.

W przypadku gdy się rozleci i pasek wkręci się w rozrząd to może narobić szkody.

Sprawdź dokładnie to koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale mi chodzi czy takie koło ktoś z was ma u siebie w aucie. Jest to ważne, bo jeśli jednak jest to wadliwe to skorzystam z gwarancji naprawy. Ale muszę być pewny, stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Temat stary ale ja dzisiaj wymieniałem koło alternatora. W mojej reni jest takie z piastą jak na zdjęciach u kolegi. Ja założyłem koło ze sprzęgłem jednokierunkowym jako zamiennik. Zobaczymy czy się sprawdzi. W moim przypadku stare koło zaczęło ocierać o obudowę alternatora.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja właśnie wymieniłem kolo pąsowe walu korbowego kupiłem zamiennik i smiga bez żadnego problemu wszystko pasuje ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!