Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dopadła mnie dolegliwość z megane II. Przy włączonej klimatyzacji na wykładzinie od strony kierowcy wydziela się woda. Dywanik (ten luźny, dodatkowy) od spodu jest mocno wilgotny i ta wilgoć wchłaniana jest przez stałą wykładzinę. W rezultacie woda zbiera się w schowku pod nogami kierowcy. Szczęście w nieszczęściu wykładzina jest od wewnątrz powleczona folią, więc woda nie przedostaje się dalej ( wszystkie głębsze gąbki i wojłoki są suche). Efekt jest taki, że po włączeniu klimy stała wykładzina podłogi od strony kierowcy nasiąka i cała woda spływając po wierzchu zbiera się w schowku). Jest jej na tyle dużo, że po kilku dniach schowek jest pełen wody. Gąbki i wojłoki bliżej blachy podłogi są suche. Wykluczam napływ wody z zewnątrz, bo właśnie wszystko inne oprócz zewnętrznej wykładziny jest suche, nie ma żadnych śladów napływu wody z zewnątrz, kanały odpływowe są drożne (nigdy tam nie było i nie ma żadnych liści i zanieczyszczeń) i wygląda to tak jakby nalać na wykładzinę "wiadro" wody, która potem spływa do najniższego miejsca jakim jest schowek w podłodze. Dzieje się tak jak jest włączona klima, przynajmniej wtedy efekt "zalania" jest prawie od razu widoczny. Jest to o tyle dziwne, że w trakcie jazdy z włączoną klimatyzacją pod samochodem kapie woda (więc odpływ jest chyba drożny, a może zbyt mało drożny?). Włączyłem na parę minut klimatyzację na postoju, ale albo to za krótko, bo podłoga jest sucha (a klimatyzacja na pewno działa), albo wtedy nic się nie dzieje, bo również pod samochodem nie kapie woda. Tam gdzie jest odpływ w podwoziu otwór i okolice jego są dosyć tłuste i wyraźnie mokre (tłusta, mokra maź). Od strony pasażera wszystko na podłodze jest suche. Nie mogę zlokalizować skąd spływa woda na wykładzinę - wygląda to tak jakby wykładzina stawała się tak zimna, że cała wilgoć w powietrzu skraplała się na niej. Podejrzewam jakąś niedrożność odpływu klimatyzacji, ale dlaczego w takim razie spod samochodu kapie woda? W megane II wykładzina nie była foliowana, więc woda dostawała się do wszystkich gąbek i wojłoków - w megane III nie, więc też dlatego jestem pewien, że woda nie napływa od spodu. Zresztą auto jest moje od nowości i nigdy nie miało żadnych "przejść" wypadkowych. Ostatnio jedyne co zrobiłem to wymieniłem filtr kabinowy, ale to na pewno nie mogło mieć na nic wpływu (?). Co o tym sadzicie? Jakie są wasze sugestie? Oczywiście zamierzam udać się do serwisu, ale nie o to mi chodzi.

Ps. Wiem, że jest już wątek o wodzie w schowku pod nogami kierowcy w megane III, ale tam droga wiedzie raczej do zewnętrznego źródła wody, a ja to zdecydowanie wykluczam. Dzięki za wszelkie uwagi.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno to woda. Wyciek był na pewno z klimatyzacji. Po oczyszczeniu odpływu od spodu (gumowa rurka w podwoziu) we wnętrzu jest już sucho. Wydaje mi się, że trzeba by też trochę przeczyścić górny wypływ przy parowniku, bo stamtąd chyba napłynęły zanieczyszczenia, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Jedno co mnie wciąż zastanawia to to, że nie mogłem zlokalizować wypływu wody na wykładzinę. Na pewno musiał on być zza plastikowej osłony bocznej obok pedału gazu, ale cała wykładzina w tych okolicach była sucha (chyba woda cały czas po prostu spływała w dół, a wykładzina od razy w tym miejscu schła). W każdym razie zalecam wszystkim regularne zaglądanie do schowka pod nogami kierowcy i czyszczenie odpływu klimatyzacji. Ja po przejściach z megane II w megane III od nowości regularnie zaglądałem w schowki i macałem wykładzinę, a mimo to przegapiłem "przełomowy" moment. Ale też dzięki tej ostrożności udało mi się jednak nie dopuścić do przelania się schowka. Tak więc bądźcie czujni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A gdzie w Megane III znajduje się odpływ z klimatyzacji. Wiem że jest jeden pod samochodem a czy jest gdzieś drugi przy ścianie grodziowej. Bo mam mokrą gąbkę na ścianie grodziowej.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Jestem tu nowy, więc na wstępie chciałbym się z Wami przywitać! :-)

Chciałbym się dołączyć do tematu.

Zacznę od tego, że niedawno spełniłem swoje marzenie i kupiłem Renault Megane 3 Grandtour i jedyną rzeczą, która mnie martwi jest wyciek z klimatyzacji - na dolnej rurce jest sporo zielonego nalotu. Kiedy odkręcę zaworek u góry i wcisnę go czymś cieniutkim to widać, że jest tam nadal ciśnienie.

Klima jak na razie działa i chłodzi, nie mam z nią problemu, jednak chciałbym się dowiedzieć czy jest to sprawa poważna, i czy by należało się już tym zająć.

Poniżej zdjęcie:

5a9d8fc3ea844_klimawyciek.thumb.jpg.2dd72324cb6f54674407c0020069070f.jpg

Za wszelkie sugestie dzięki!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!