Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik wałka rozrzadu


wierzbicki999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po rozgrzaniu silnika spadały obroty i gasł. Pojechałem do ASO ,diagnoza ,,wymiana czujnika wałka rozrządu,, Za usługę zaśpiewali 600 + 103 za diagnozę.

Słyszałem ze można samemu wymienić.Problem w tym ze nie mogę znaleźć części o tej nazwie.Przeszukałem katalogi on line Hella i Intercars.i nic.

Myślę ze to chodzi o ,,generator impulsów walu korbowego,, ale nie jestem pewien .

Następna rzeczą jest to gdzie ten czujnik się znajduje i czy można go wymienić samemu i czy nie trzeba po wymianie resetowac komputera . W załączeniu przesyłam wydruk z ASO –pozycja nr. 1

Proszę o pomoc

[gratuluje paseczka za łamanie regulaminu - bronius]

post-6907-1201718629_thumb.jpg

post-1-1201718629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wam sie to nie zgadza bo kolega ma zdjecie czujnika polozenia wału - a Wojtek pokazujesz miejssce gdzie jest elektrozawor sterujacy zmiana faz rozrzadu...

 

czujnik polozenia walu jest w miejscu polaczenia skrzyni z silnikiem - po stronie akumulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

To mój pierwszy post na tym forum.

Czujnik o który chodzi to czujnik położenia wałka rozrządu.

Dokładnie ten który na załączonym obrazku.

czujnikrp2.th.jpg

 

Jest trochę schowany pod kolektorem obok cewki (przykręcony na jedną śrubę - klucz 10mm). Polecam wymienić też uszczelkę tego czujnika - bo potrafi ciec.

Jego uszkodzenie daje dokładnie takie komunikaty na Clip'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy tylko o jednym. W tym (i nie tylko) silniku występuje czujnik położenia wałka rozrządu oraz tradycyjny czujnik połozenia wału. Nie mylmy tego.

 

W pierwszym poście jest fotka czujnika połozenia wału, czyli to nie o ten czujnik Ci chodzi.

plywak, na twoim rysunku sa obydwa czujniki: nr2 to czujnik położenia wałka rozrządu, nr3 czujnik położenia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołączam się.

Już raz mi padł czujnik wałka rozrządu, zapłaciłem wtedy 4 i pół stówki.

Dzisiaj silnik zaczął wariować w taki sam sposób jak wtedy, kiedy padł czujnik (problemy z utrzymaniem wolnych obrotów na rozgrzanym silniku, gaśnięcie na luzie przy schodzeniu z wysokich - zjeżdża elegancko do zera).

Chętnie wymieniłbym ten czujnik samemu - ale gdzie go dostać?

Tylko w ASO, nie ma zamienników?

Ten obecny wytrzymał raptem 1.5 roku, przecież to chol*ra może człowieka trafić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Witam, mam podobny problem . Bardzo proszę o rysunek gdzię dokładnie znajduje sie czujnik wałka rozrządu . Pomóżcie bo naprawdę nie mogę tego zlokalizować a Ja na już potrzebuję auto. z góry  dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy działanie czujnika wałka rozrządu w Megane 2 1.6 16 V (3 wtyki) mogę sprawdzić tak, jak to widać dla halotronów na Youtube:

-wpiąć multimetr od tyłu do kabla sygnałowego i masy przy podpiętej wtyczki do czujnika i następnie przyłożyć do sensora metalowy przedmiot, oczekując, że przy prawidłowym działaniu spadnie napięcie?

 

Raz włączył mi się komunikat błędu dla tego czujnika i mam problem z szarpaniem i zastanawiam się, czy może to po jego stronie leży wina.

Edytowane przez parabellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!